️نخست‌وزیر کانادا پس از آن که با استناد به اخبار کذب رسانه‌های معاند در گافی آشکار از خبری کذب حمایت کرده بود، مجبور شد توییت خود را حذف کند.

به گزارش مرور نیوز، جاستین ترودو نخست‌وزیر کانادا ساعاتی پیش در توییتر خود مدعی شد که ایران برای ۱۵ هزار معترض حکم اعدام صادر کرده، اما پس از آن‌که حتی خبرنگاران رسانه‌های معاند هم آن را «دروغ» و «غیرواقعی» خواندند بدون هیچ توضیحی مجبور به حذف این خبر شد.

جاستین ترودو در توییت خود نوشته بود: «کانادا تصمیم ایران برای اعدام ۱۵ هزار معترض را محکوم می‌کند آن‌ها (معترضان) برای حقوق خود مبارزه می‌کردند. ما همچنان برای حمایت از آنان متحد باقی می‌مانیم.»

در یکی از واکنش‌ها، «سیاوش اردلان» خبرنگار بی‌بی‌سی فارسی در توییت خود نوشت: «نمیدونم منبع این خبر که «حکم اعدام ۱۵ هزار معترض صادر شده است» کجاست، ولی حتی جاستین ترودو هم تکرارش کرد و این نشون میده که منابع خبری نخست وزیر کانادا چقدر ضعیف است. »

در ادامه حمایت آشکار غرب و متحدان آن از اغتشاشات در ایران و دخالت در امور داخلی کشورمان به تازگی «امیر موسوی» رئیس مرکز مطالعات راهبردی و روابط بین‌الملل در تهران فاش کرد یک محموله ارسالی عربستان برای حمایت از اغتشاشات در ایران بدست نیروهای امنیتی کشورمان افتاده است.

موسوی تأکید کرد سعودی‌ها پول زیاد و تجهیزات اطلاعاتی به داخل ایران فرستادند و احتمالا قصد داشتند به سیستان و بلوچستان و کردستان ایران ارسال کنند، اما همه این پول‌ها و تجهیزات مثل تجهیزات شنود به دست نیروهای امنیتی ایران افتاد. آن‌ها فکر می‌کردند کسی که این‌ها را تحویل می‌گیرد از مخالفان ایران است، اما همه این‌ها به دست نیروهای اطلاعاتی ایران افتاد.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز