در بحبوحه گزارشات دال بر اینکه امروز (پنجشنبه) بیش از ۱۰۰ موشک بر فراز آسمان اوکراین مشاهده شده‌اند، صدای انفجارهایی در کی‌یف شنیده شده است.

به گزارش مرور نیوز، به نوشته روزنامه گاردین، همزمان با شنیده شدن صدای انفجار در چندین شهر اوکراین، کی‌یف امروز از حمله موشکی تازه روسیه به این کشور خبر داد. مقامات اعلام کرده‌اند که این صداها، صدای انفجار موشک‌هایی هستند که از سیستم‌های دفاع هوایی روسیه شلیک شده‌اند.

اولکسی آرستوویچ، مشاور دفتر ریاست جمهوری اوکراین در پستی در فیس‌بوک نوشت، بیش از ۱۰۰ موشک از راه‌های مختلف به طرف اوکراین شلیک شدند و هشدار حملات هوایی در سراسر کشور شنیده می‌شود.

براساس گزارش خبرنگار رویترز و رسانه‌های محلی، صداهای انفجار در شهرهای کی‌یف، ژیتومیر و اودسا شنیده شده است.

قطعی برق نیز در مناطق اودسا و دنیپرو با هدف به حداقل رساندن خسارت بالقوه به زیرساخت‌های انرژی اعلام شده‌ است.

میخائیلو پودولیاک، مشاور ریاست جمهوری اوکراین در پستی در توییتر نوشت، بیش از ۱۲۰ موشک صبح امروز از سوی روسیه به طرف اوکراین شلیک شدند تا زیرساخت‌های حیاتی کشور را نابود کنند و غیرنظامیان را به صورت دسته جمعی به قتل برسانند.

وی سپس به صورت طعنه‌آمیز به اظهارات اخیر روسیه درباره اقداماتی که لازم است برای هرگونه راه‌حل صلح‌آمیز انجام شوند، اشاره کرد و نوشت: ما منتظر پیشنهادات بیشتر از جانب "حافظان صلح" درباره "راه حل صلح‌آمیز" و "ضمانت‌های امنیتی برای فدراسیون روسیه" هستیم!

ایهور ترخوف، شهردار خارکیف نیز در پستی در تلگرام نوشت: یک سری انفجارها در این شهر رخ داد. هنوز اهداف مورد اصابت این موشک‌ها و تعداد تلفات غیرنظامیان مشخص نشده‌اند.

ویتالی کلیچکو، شهردار کی‌یف نیز در پستی در تلگرام وقوع چندین انفجار در پایتخت اوکراین را تایید کرد.