نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی از بازنگری و تغییرات در سیاست خارجی برای سازگاری بیشتر با اولویت‌های ملی خبر داد.

به گزارش مرور نیوز، بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در کنفرانسی که توسط جنبش صهیونیستی بطار در بیت‌المقدس برگزار شد، گفت: اسراییل دیگر در پاسخ به خواسته‌های جهان سر خم نخواهد کرد.

او با اعلام «بازنگری در روابط خارجی» در میان دیگر تغییرات سیاستی که دولت تازه تشکیل شده‌اش قصد اعمال آن را دارد، گفت: «صدای ما در جهان شنیده خواهد شد. به جای تسلیم در برابر دیکته‌های جامعه بین‌المللی، ما از منافع خود حمایت خواهیم کرد».

نتانیاهو به هیچ کشور یا سازمان بین المللی خاصی که ممکن است تحت تأثیر این سیاست جدید قرار گیرد، اشاره نکرد. او همچنین از هرگونه اظهار نظر درباره درگیری‌های مسکو و کی‌یف خودداری کرد.

با این حال، الی کوهن، وزیر امور خارجه تازه منصوب شده اسرائیل، در حالی که همچنان وعده کمک‌های بشردوستانه "قابل توجه" به کی‌یف را داد از تغییر سیاست دولت در مورد اوکراین خبر داد و گفت که سعی بر آن است اظهارات علنی کمتری در مورد این موضوع ارائه شود. او همچنین تایید کرد که این طی روزهای آتی با همتای روس خود، سرگئی لاوروف، مستقیما صحبت خواهد کرد. کوهن افزود که هیچ جایگزینی برای روابط اسرائیل و آمریکا وجود ندارد و این رابطه را یکی از اولویت های اصلی تل آویو خواند.

روابط بین روسیه و اسرائیل در دوران سلف نتانیاهو، یاییر لاپید، که علناً مسکو را به دلیل عملیات نظامی در اوکراین محکوم کرد، دچار تنش شد. روسیه در آن زمان این اظهارات را «کاملاً غیرسازنده» خواند.