دفتر دادستانی پاریس حمله هکری به وبگاه نشریه هتاک «شارلی ابدو» را تأیید کرد و گفت: این حمله تقریباً ۸ سال پس از حمله سایبری روی داد که تحریریه شارلی ابدو را نابود کرد.

به گزارش مرور نیوز به نقل از تایم نیوز، دفتر دادستانی پاریس با تایید اطلاعات منتشره از سوی رادیو «اروپا ۱» اعلام کرد: تحقیق و تفحصی روز پنجشنبه پس از شکایت شارلی ابدو در رابطه با هک شدن وبگاه این هفته نامه آغاز شده است.

در بیانیه صادره از سوی دفتر دادستانی پاریس در این خصوص آمده است: تحقیقات درباره حمله سایبری به وبگاه این نشریه بعد از شکایت مدیریت آن آغاز شده است. تحقیقات درباره اتهامات دسترسی متقلبانه به یک سیستم پردازش خودکار داده هاست و همچنین نگهداری، معرفی، اصلاح و استخراج متقلبانه داده‌ ها و ممانعت از عملکرد چنین سیستمی را شامل می‌ شود.

گزارش وبگاه تایم نیوز در این باره اضافه می کند: این هک تقریباً ۸ سال پس از حمله سایبری روی داد که تحریریه شارلی ابدو را نابود کرد.

گفتنی است که هفته نامه فرانسوی شارلی ابدو چندی پیش به بهانه واهی آزادی بیان کاریکاتوری را علیه مرجعیت عالی دینی و سیاسی کشورمان منتشر کرد که با اعتراض شدید اللحن وزارت خارجه ایران مواجه شد.