کاخ سفید از اختصاص بسته ۳ میلیارد دلاری کمک‌های نظامی جدید به اوکراین شامل خودرو‌های زرهی، توپ‌های هاویترز و موشک‌های زمین به هوا خبر داد.

به گزارش مرور نیوز، کاخ سفید امروز (جمعه) از بسته کمک‌های نظامی و تسلیحاتی جدید به ارزش ۳ میلیارد دلار به اوکراین شامل پرداخت ۶۸۲ میلیون دلار به همپیمانان اوکراین برای کمک تسلیحاتی به کی‌یف خبر داد.

این بسته کمک‌های نظامی جدید شامل ارسال خودرو‌های زرهی، توپ‌های هاویترز و موشک‌های زمین به هوا به کی‌یف بوده و همچنین اختصاص ۲۲۵ میلیون دلار برای به روزرسانی تسلیحات و تجهیزات ارتش اوکراین است.

در همین حال وزیر دفاع آلمان امروز با «لوید آستین» وزیر دفاع آمریکا درباره ارسال خودرو‌های جنگی و سامانه‌های دفاعی به اوکراین به صورت تلفنی گفت‌وگو کرد.

این در حالی است که سفارت روسیه در برلین تصمیم دولت آلمان را برای ارسال خودرو‌های زرهی و سامانه‌های پدافند هوایی به اوکراین محکوم کرده و تأکید کرد که این اقدام، گامی به سوی جنگی فراگیر است.

پیش از این صدراعظم آلمان و رئیس‌جمهور آمریکا در گفت‌وگویی تلفنی توافق کردند سلاح‌های سنگین از جمله زره‌پوش‌های ماردر و پدافند هوایی به اوکراین ارسال کنند.