روزنامه نیویورک پست گزارش داد، جو بایدن ۸۰ ساله آماده شرکت در انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۴ می‌شود و انتظار می‌رود که کاخ سفید یک بیانیه رسمی در این خصوص طی هفته‌های آتی منتشر کند.

به گزارش مرور نیوز، جو بایدن، رئیس‌جمهوری آمریکا به عنوان پیرترین رئیس‌جمهور تاریخ این کشور شناخته شده و اگر بار دوم در انتخابات پیروز شود، در پایان دوره دومش ۸۶ ساله خواهد شد.

چندین منابع به پایگاه خبری هیل گفتند، بایدن و دستیاران ارشدش در حال آماده‌سازی بیانیه‌ای برای ماه فوریه – تقریبا زمان سخنرانی سالانه رئیس‌جمهور آمریکا پیرامون وضعیت کشور هستند.

گفته می‌شود که رئیس‌جمهور بایدن و خانواده‌اش طی سفر کریسمس خود به سنت کرویکس نسبت به شرکت مجدد جو بایدن در انتخابات ریاست‌جمهوری تصمیم گرفته‌اند.

روز پنجشنبه میزان محبوبیت جو بایدن در طول بیش از یک سال به بالاترین حد خود (۴۳.۳ درصد) رسید. وی در سال ۲۰۲۲ موفق به رکورد ۴۳ درصد نشده بود و پایین‌ترین میزان محبوبیتش مربوط به ماه ژوئیه با ۳۷ درصد بود.

جو بایدن از زمان روی کار آمدنش، به دلیل بحران مهاجرت در مرز جنوبی مورد انتقادهای فراوان جمهوری‌خواهان قرار گرفته است. بایدن پیشتر نسبت به سفرش به مکزیکوسیتی در روزهای دوشنبه و سه‌شنبه برنامه‌ریزی کرده و قرار است دیداری با آندرس مانوئل لوپز اوبرادور، رئیس جمهوری مکزیک و جاستین ترودو، نخست‌وزیر کانادا داشته باشد.

بنابر اعلام کاخ سفید، اجلاس رهبران آمریکای شمالی بر موضوعات مختلفی از جمله تغییرات اقلیمی، محیط زیست، اقتصاد و سایر موضوعات متمرکز خواهد شد.