یک مجله آمریکایی ادعا‌های واشنگتن در مورد مبارزه با تروریسم را دروغ دانسته و تأکید کرده اگر آمریکا در این موضوع جدی است باید در همه جای دنیا با وهابیت مبارزه کند.

به گزارش مرور نیوز، مجله آمریکایی «سمول وارز ژورنال» ماهیت روابط عربستان و آمریکا را مورد انتقاد قرار داده و تأکید کرده که سیاست‌های آمریکا در منطقه، نظریه پردازان و طرفداران خشونت مرتبط با وهابیت را تشویق می‌کند.

این مجله آمریکایی گزارش داد: اگر آمریکا واقعاً در ریشه‌کنی تروریسم جدی است، باید در تمام مناطق کره زمین با وهابیت مقابله کند و منبع درآمد عربستان باید متوقف شود. آمریکا باید به جای تجهیز عربستان به سلاح و گلوله، برای مردم این کشور دموکراسی بیاورد.

گزارش این مجله آمریکایی به ظهور وهابیت در جهان به دست «محمد عبدالوهاب» و ائتلاف وهابیت و آل سعود پرداخته و تأکید کرده که این اتحاد افراط‌گرایی به وجود آورده و تأثیر زیادی در کل منطقه برجای گذاشته است.

در این گزارش آمده است که جنگ (ادعایی) آمریکا علیه تروریسم به دلیل بی‌توجهی آن به منبع افراط‌گرایی و ریشه‌های اصلی تروریسم ناشی از صدور ایدئولوژی وهابی سعودی با شکست مواجه شده است. گروه‌هایی در عربستان سعودی وجود دارند که از گروه‌های تروریستی وهابی حمایت می‌کنند و همین موضوع دلیل اصلی کشتار آمریکایی‌ها در خارج از کشور است.

این مجله آمریکایی به حمایت ثروتمندان سعودی از گروه‌های تروریستی وهابی اشاره کرده و نوشته است: مهم‌ترین کاری که آمریکا می‌تواند انجام دهد مقابله با وهابیت در تمام نقاط جهان است که این امر با قطع منابع مالی عربستان حاصل می‌شود، زیرا وهابیت بدون بودجه عربستان نمی‌تواند عقاید خود را در جهان گسترش دهد و هرچه سعودی‌ها منابع بیشتری از فروش نفت داشته باشند، سعودی‌ها بیشتر روی وهابیت سرمایه‌گذاری خواهند کرد.