فرد اهانت کننده به قرآن کریم در مقابل سفارت ترکیه در سوئد می‌گوید پیام‌های تهدید آمیز بسیاری دریافت می‌کند.

به گزارش مرو نیوز، «استرام کرس» رئیس حزب راست افراطی که روز شنبه در مقابل سفارت ترکیه در استکهلم قرآن کریم را به آتش کشید، گفت: «انتظار نداشتم واکنش به سوزاندن نسخه قرآن کریم علنی و خشونت‌آمیز باشد، با این حال پشیمان نیستم!.»

 وی گفت: تصور می‌کردم از موضع خود در قبال ترکیه صحبت می‌کنم و این کل موضوع است؛ اما همه چیز به شکل دیگری تغییر کرد. متاسف نیستم من این کار را انجام دادم، زیرا تصور می‌کردم دلایل سیاسی مهمی وجود دارند.

این فرد افراطگرا در گفتگو با روزنامه اکسپریسن گفت: ناراحتم، زیرا بسیاری تهدید کرده‌اند که مرا می‌کشند. تهدیداتی بسیار مشخصی دریافت می‌کنم مثلا شاید در شبکه‌های اجتماعی ۲۰ پیام در یک دقیقه دریافت می‌کنم که پنج مورد آن‌ها تهدید است.

تبعه سوئدی هتاک از ائتلاف ناتو و ترکیه و رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه در سخنرانی‌اش انتقاد کرد و تصویری موهن به پیامبر (ص) را نشان داد که با موجی از محکومیت‌ها و اعتراضات روبرو شد.

بسیاری از کشور‌های اسلامی از جمله جمهوری اسلامی ایران، این اقدام هتاکانه را محکوم کردند و خواستار پایان یافتن چنین اقداماتی شدند که به بهانه آزادی بیان در برخی کشور‌های اروپایی صورت می‌گیرد.