«جیل بایدن» همسر جو بایدن گفت که همسرش قصد دارد مجددا برای انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۴ آمریکا نامزد شود.

به گزارش مرور نیوز به نقل از پایگاه النشره، «جیل بایدن» همسر «جو بایدن» رئیس جمهور آمریکا از تصمیم وی برای نامزدی دوباره در انتخابات ریاست جمهوری این کشور که قرار است سال ۲۰۲۴ میلادی برگزار شود، خبر داد.

بر اساس این گزارش، جیل بایدن در گفتگو با رسانه‌ها افزود که جو بایدن قصد دارد برای دومین بار در انتخابات ریاست جمهوری نامزد شود و او از این تصمیم حمایت می‌کند.

وی در عین حال تحلیل‌ها درباره اینکه جو بایدن ۸۰ ساله ممکن است برای انتخابات ۲۰۲۴ ریاست جمهوری آمریکا نامزد نشود را رد کرد.

این در حالی است که «جو بایدن» رئیس جمهور آمریکا روز چهارشنبه گذشته بار دیگر حین بالارفتن از پله‌های هواپیمای Air Force ۱ زمین خورد. این حادثه زمانی رخ داد که وی می‌خواست شهر ورشو پایتخت لهستان را تَرک کند.

رئیس جمهور آمریکا پیشتر هم در تازه‌ترین گاف کلامی خود، ۴ ایالت به آمریکا اضافه کرد؛ گافی که واکنش‌های زیادی را از سوی جمهوری‌خواهان به همراه داشت و محافظه‌کاران بر این باورند که بایدن برای رهبری کشور صلاحیت ذهنی ندارد.

بایدن در سخنرانی خود در فیلادلفیا که در یک گردهمایی برای جلب حمایت از «جان فترمن»، نامزد دموکرات در انتخابات میان‌دوره‌ای کنگره حضور داشت، تعدادی ایالت‌های آمریکا را به‌جای ۵۰، ۵۴ ایالت عنوان کرد.

رایان فورنی، فعال محافظه‌کار در واکنش به این گاف، رئیس جمهور آمریکا را «کاملا فرتوت» خواند.

پیش از خواندن واکنش لورن بوبِرت، نامزد جمهوری‌خواه مجلس نمایندگان باید بدانیم که در زبان انگلیسی state چند معنا دارد؛ یکی از معانی آن ایالت و دیگری حالت یا شرایط روحی است.

گاف «۵۴ ایالت» بایدن، تازه‌ترین اشتباه گفتاری مسن‌ترین رئیس جمهور آمریکا است. با این وجود، بایدن ۷۹ ساله شاید درنظر داشته باشد در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۴ در این کشور نامزد شود.

بایدن در گافی جداگانه، نام نخست وزیر جدید انگلیس را اشتباه تلفظ کرد و به جای «ریشی سوناک» گفت «راشی سانوک»!

همچنین او به تازگی در جریان یک مراسم درختکاری، در باغ کاخ سفید گم شد و با کمک محافظان راهش را پیدا کرد!

این در حالیست که تا کنون چند بار در پله‌های هواپیما زمین خورده است؛ گافی که کنگره را بر طرح موضوع مشکلات سلامتی وی مصصم کرده است.