رسانه‌ها و منابع رسمی آمار‌های متفاوتی را از حضور مخالفان سیاست‌های مکرون در خیابان ارائه دادند.

به گزارش مرور نیوز، فیلیپ مارتینز دبیرکل کنفدراسیون عمومی کار (س ژت) که بزرگترین اتحادیه کارگری در فرانسه است اعلام کرد، حدود سه و نیم میلیون نفر روز سه شنبه برای ششمین اقدام سراسری علیه اصلاح نظام بازنشستگی در این کشور به خیابان‌ها آمدند.

براساس گزار خبرگزاری فرانسه، کنفدراسیون عمومی کار توضیح داد این آمار یک میلیون نفر بیشتر از تعداد تظاهرکنندگان در اقدام اعتراضی قبلی است که ۳۱ ژانویه برگزار شد و بیشترین آمار تظاهرکننده را از آغاز این جنبش داشت.

این در حالی است که وزارت کشور فرانسه شمار شرکت کنندگان در تظاهرات روز سه شنبه را در سراسر این کشور، یک میلیون و ۲۸۰ هزار نفر اعلام کرد.

از سویی دیگر وزارت کشور فرانسه اعلام کرد حدود ۱.۳ میلیون نفر دیروز در شهر‌های مختلف این کشور علیه طرح دولت مکرون برای اصلاحات حقوق بازنشستگی به خیابان‌ها آمدند. اعتراضات علیه دولت مکرون حداقل در ۳ شهر فرانسه به خشونت کشیده شده است.

در همین حال پلیس اعلام کرد حدود ۱.۲۸ میلیون نفر در سراسر فرانسه در تظاهرات شرکت کردند. تنها در پاریس ۸۱ هزار نفردر خیابان‌ها بودند.

اعتصابات دسته جمعی همچنین موجب قطع برق برای هزاران نفر شد و اختلال در مدارس، فرودگاه‌ها و حرکت قطار‌ها را به همراه داشت، زیرا بزرگترین اتحادیه این کشور، CGT، از مردم خواسته بود «فرانسه را به توقف بکشانند.»

میلیون‌ها نفر از تلاش امانوئل مکرون، رئیس‌جمهور، برای افزایش سن بازنشستگی از ۶۲ به ۶۴ سال خشمگین هستند. این تغییر، فرانسه را با بسیاری از همسایگانش در اتحادیه اروپا و انگلستان - که سن بازنشستگی دولتی در آن ۶۶ سال است، هماهنگ‌تر می‌کند.