دفتر هماهنگ‌کننده امور انسانی سازمان ملل اعلام کرد که از ۱۹ ژوئن تا ۲ جولای، ۶ فلسطینی به ضرب گلوله نظامیان اسرائیلی به شهادت رسیده و بیش از ۷۰۰ نفر دیگر نیز زخمی شدند.

به گزارش مرور نیوز به نقل از مرکز اطلاع رسانی فلسطین، دفتر هماهنگ کننده امور انسانی سازمان ملل تعداد شهدا و زخمی ها در تظاهرات بازگشت را اعلام کرد.

دفتر هماهنگ‌کننده امور انسانی سازمان ملل «اوچا» با انتشار گزارشی اعلام کرد که در بازه زمانی ۱۹ ژوئن تا ۲ جولای، ۶ فلسطینی به ضرب گلوله نظامیان اسرائیلی به شهادت رسیده و بیش از ۷۰۰ نفر دیگر نیز زخمی شدند. بر اساس این گزارش، ۳ نفر از مجموع شهدا کودک و نوجوان هستند. اوچا تاکید کرد که بدین گونه شمار کودکانی که از ۳۰ مارس و آغاز تظاهرات بازگشت به شهادت رسیده‌اند، به ۱۹ نفر افزایش یافت.

در بازه زمانی تهیه این گزارش، جنگنده‌ها و پهبادهای ارتش رژیم صهیونیستی نیز ۲۴ مرتبه مناطقی در نوار غزه را هدف قرار دادند که طی آن ۵ فلسطینی زخمی شدند. در درگیری‌های کرانه باختری در این دو هفته نیز، ۳۶ فلسطینی از جمله ۶ کودک زخمی شدند. ۱۹۸ فلسطینی هم به اسارت نظامیان اسرائیلی درآمدند که ۱۵ نفر از آنان کودک هستند.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز