سخنگوی وزارت امور خارجه اردن در بیانیه‌ای اظهار کرد که ایران ،سفارت اردن در تهران را مطلع ساخت که این سه تن از اتباع اردنی در آب‌های ایران بازداشت شده‌اند.

به گزارش مرور نیوز، وزارت امور خارجه اردن اعلام کرد که چند تن از شهروندان اردن در حالی که مشغول صید ماهی در امارات متحده عربی بودند، پس از این‌که به اشتباه به قلمرو آب‌های ایران وارد شده‌اند از سوی ایران بازداشت شدند.

ماجدالقطارنه، سخنگوی وزارت امور خارجه اردن در بیانیه‌ای اظهار کرد که وزارت امور خارجه ایران در روز سه‌شنبه سفارت اردن در تهران را مطلع ساخت که این سه تن در آب‌های ایران بازداشت شده‌اند.

با استناد بر اظهارات القطارنه، وزارت امور خارجه اردن پس از تماس با مقامات ایرانی، تایید کردند که با این شهروندان اردنی به خوبی رفتار شده و وضع سلامت آن‌ها مساعد است.

مقامات ایرانی همچنین به وزرات امور خارجه اردن گفتند که این سه نفر پس از آن‌که به دادگاهی در جنوب‌شرقی ایران ارجاع داده شوند، «برای مدت کوتاهی» در بازداشت خواهند بود.

سخنگوی وزارت امور خارجه اردن همچنین در این‌باره گفت: سفارت اردن از وزرات امور خارجه ایران روند قانونی فراهم سازی آزادی این افراد مورد پرس‌وجو قرار داده است که سفارت اردن با همکاری مراجع قانونی ایرانی این روند را پیگیری خواهد کرد.

این اظهارات در حالی مطرح شده‌اند که هیچ یک از مقامات رسمی کشورمان آن‌ را تایید یا رد نکرده‌اند.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز