ترامپ به دموکرات‌ها به دلیل رد پیشنهادهایش برای پایان طولانی‌ترین تعطیلی دولت در تاریخ ایالات متحده حمله کرده است.

به گزارش مرور نیوز، رئیس‌جمهوری آمریکا گفت که طرح‌هایش حتی پیش از آن که آنها را ارائه کند، رد شده است. ترامپ گفته بود، حاضر است در ازای دریافت بودجه ساخت دیوار امنیتی در مرز با مکزیک ، امتیازاتی بدهد. تعطیلی دولت آمریکا به ساخت همین دیوار مربوط است. با این حال، دموکرات‌ها پیشنهادهای او را غیرقابل قبول و تلاشی برای گروگان‌گیری توصیف کرده‌اند.

وی در توییتر نوشت که رئیس مجلس نمایندگان کنگره و سایر دموکرات‌ها «پیشنهاد دیروزم را پیش از آن که حتی صحبت کنم، رد کردند».

او گفت: مخالفانم اصلا جرایم و قاچاق مواد مخدر را نمی بینند و فقط به انتخابات 2020 فکر می‌کنند؛ انتخاباتی که قرار نیست در آن برنده شوند.

توییت دوم او ظاهرا خطاب به جناح راست محافظه‌کار نوشته شده که نگران است پیشنهاد رئیس‌جمهوری در مورد مهاجرت معادل اعطای عفو باشد.

او نوشت: نه، عفو بخشی از پیشنهاد من نیست. ترامپ با بیان این که فقط از تمدید سه ساله صحبت می کند، تصریح کرد: پیشنهاد عفو فقط به عنوان بخشی از یک معامله خیلی بزرگ‌تر، چه در مورد مهاجرت یا امور دیگر مطرح خواهد شد.

ترامپ همچنین گفت که او قصد اعمال فشاری زیاد برای اخراج بیش از ۱۱ میلیون نفری که به طور غیرقانونی در این کشور به سر می‌برند، ندارد اما به پلوسی هشدار داد، در این مورد مواظب باشد.

آنچه خشم ترامپ را برانگیخت، بیانیه‌ای بود که پلوسی در آن پیشنهادهای ترامپ را پیش‌بینی و آنها را رد کرده بود.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز