مراسم استقبال رسمی از رهبر کاتولیک‌های جهان که در سفری از روز یکشنیه وارد امارات شده است، امروز (دوشنبه) توسط نخست وزیر امارات و ولیعهد ابوظبی انجام شد.

به گزارش مرور نیوز، محمد بن راشد و  محمد بن زاید ، ولیعهد ابوظبی از پاپ فرانسیس استقبال کردند و نسبت به این سفر وی ابراز خوشوقتی کرده و اعلام کردند، این سفر در تحکیم ارزش‌های گفت‌وگو و برادری انسانی، همزیستی، همکاری و احترام میان ملت‌ها در راستای تحکیم صلح و امنیت ملت‌های جهان تأثیر فراوانی خواهد داشت.

پاپ فرانسیس قرار است در این سفر خود با احمد الخطیب، شیخ الازهر و اعضای شورای حکمای مسلمان در مسجد شیخ زاید دیدار و در نشست برادری انسانی  در کاخ زاید مشارکت و به مناسبت این روز سخنرانی کند. وی همچنین روز سه شنبه از کلیسای جامع مسیحیان ابوظبی دیدن خواهد کرد. پیش از اتمام سفر وی و برگزاری مراسم رسمی بدرقه در فرودگاه بین‌المللی ابوظبی، مراسمی در ورزشگاه اسپورت سیتی زاید برگزار می‌شود و انتظار می‌رود بیش از ۱۳۵ هزار کشیش در این مراسم حضور داشته باشند.

رهبر کاتولیکهای جهان به همراه شیخ الازهر روز یکشنبه وارد امارات شد و سفر آن دو با برگزاری کنفرانس جهانی برادری انسانی در ابوظبی همزمان است.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز