مرجع عالیقدر شیعیان امروز در نجف اشرف نماینده سازمان ملل در عراق را به حضور پذیرفت.

به گزارش مرور نیوز، جانین هنس پلاسخایرت ،  بعد از دیدار با آیت الله سید علی سیستانی ، مرجع عالیقدر شیعیان در نجف اشرف گفت: ما از دیدار با سید علی سیستانی که مرجع عقل و حکمت است خرسند شدیم. او ابراز امیدواری کرد که دولت عراق به ویژه در زمینه مبارزه با فساد عملکرد قوی داشته باشد. سید علی سیستانی بر لزوم بهبود خدمات تأکید کرد و گفت که نزاع بر سر منافع و دستاوردها میان سیاستمداران هرگز اجازه پیشرفت را نخواهد داد.

آیت الله سیستانی در دیدار با این نماینده تأکید کرد: اگر فراکسیون‌های سیاسی روش خود را در برخورد با مسائل کشور تغییر ندهند دیگر فرصت واقعی برای حل بحران‌های کنونی وجود نخواهد داشت.

آیت الله سیستانی گفت: عراقی‌ها بهای سنگینی در جنگ با داعش پرداختند و اکنون نیاز به بازسازی مناطق آسیب دیده و بازگشت آوارگان داریم و باید این مساله جزو اولویت‌های دولت باشد. این مساله در کاهش خطر گسترش تفکرات افراطی در این مناطق سهم خواهد داشت. نهادهای بین‌المللی و جامعه جهانی باید به تسریع در این روند کمک کنند.

وی بر لزوم اجرای قانون درباره تمامی شهروندان و افراد مقیم و منحصر کردن سلاح به دولت و مقابله با اقدامات غیرقانونی از جمله ترور و ربودن تأکید کرد.

سیستانی گفت: عراق می‌خواهد روابط خوب و متوازنی با تمامی کشورهای همجوار و دولت‌های حامی صلح بر اساس منافع مشترک و بدون مداخله در امور داخلی یا لطمه زدن به حاکمیت و استقلال داشته باشد و نمی‌خواهد به پایگاهی برای ضربه زدن به کشوری دیگر تبدیل شود.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز