جبهه‌های حومه شمالی و شمال غربی حماه شاهد تنش و تشدید حملات است به طوری که بیش از ۲۰ راکت به شهر السقیلبیه شلیک شد و چهار راکت به شهرک الرصیف پرتاب شد که در جریان آن یک خودروی غیرنظامی آتش گرفت.

به گزارش مرور نیوز، یک منبع نظامی سوری اعلام کرد: نیروهای ارتش سوریه در واکنش به این حملات پایگاه‌ها و مواضع شورشیان را از طریق موشک و سلاح‌های توپخانه‌ای هدف قرار دادند و جنگنده‌های سوری چندین حمله به محورهای قلعه‌المضیق، الطامنه، الکرکات، جسر بیت‌الراس انجام دادند و اهداف و مراکز وابسته به شورشیان از جمله مرکز فرماندهی وابسته به حزب الاسلامی الترکستانی  در اطراف شهرک "البشیریه" در شرق شهر "جسرالشغور" را تخریب کردند.

منابع محلی در حومه شمالی حماه اعلام کردند که شورشیان گروه "جیش‌العزه" موانع خاکی در حلب ایجاد کردند تا مسیر را برای هرگونه گشت‌زنی احتمالی پلیس نظامی روسیه در منطقه ببندند.

عصر روز شنبه شهر "مصیاف" واقع در حومه غربی "حماه" با  راکت‌های گروه‌های تروریستی مورد هدف قرار گرفت و منجر به زخمی شدن یک غیرنظامی شد و ضررهای مالی زیادی به دارایی‌های اهالی این منطقه وارد شد.

گروه‌های تروریستی مستقر در روستای "خلصه" واقع در غرب حلب طی چند روز با شلیک راکت شهرک "الحاضر" در حومه جنوبی حلب را هدف قرار دادند و در جریان آن چندین تن از شهروندان سوری زخمی شدند و منازل اهالی و دارایی‌ آن‌ها آسیب دیدند.

در پی حمله گروه‌های مسلح به شهرک "الحاضر" با چندین راکت، دو غیرنظامی کشته و چندین تن دیگر زخمی شدند.

گروه‌های تروریستی در حومه غربی و جنوب غربی استان حلب مستقر شده‌اند و محله‌های مسکونی شهرها، روستاها و شهرک‌های مجاور را هدف قرار می‌دهند.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز