رییس جمهوری آمریکا گفت : واشنگتن در حال فرستادن مهاجران به شهرهایی است که مخالف سیاست‌های بازدارنده مهاجرتی هستند .

به گزارش مرور نیوز، دونالد ترامپ در جریان سخنرانی در گرینبی  گفت‌ : تنها ماه گذشته ۱۰۰ هزار مهاجر غیر قانونی وارد مرزهای ما شدند و فشار شدیدی را بر جوامع، مدارس، بیمارستانها و منابع دولتی ما وارد کرده‌اند که هیچ کسی شبیه آن را قبلاً ندیده است. در حال‌ حاضر ما بسیاری از این مهاجران را به شهرهایی که همکاری محدودی با دولت در اجرای قوانین مهاجرتی دارند می‌فرستیم. دموکراتها از این مساله راضی و خوشحال نیستند، اما مفتخر هستم که اعلام کنم این ایده شیطانی خود من بود.

وی در ادامه این توییت، نوشت: دموکرات‌ها چه می‌گفتند؟ "ما مهاجران را می‌خواهیم؟" من نیز گفتم ما مهاجران را به شما تقدیم می‌کنیم!

این اظهارات تنها یک روز پس از مطرح شد که ترامپ در جریان سخنرانی در انجمن ملی سلاح گفته بود که آمریکا مجبور به آزاد کردن مهاجران شد و این مهاجران را به شهرهایی که همکاری محدودی با دولت در اجرای قوانین مهاجرتی دارند، فرستاد.

روزنامه‌ واشنگتن پست اوایل ماه جاری میلادی اعلام کرده بود که مقامات دولت ترامپ این ایده را به وزارت امنیت داخلی ارائه کرده‌اند.

بر اساس گزارشات این اقدام با هدف تحت فشار قرار دادن قانونگذاران دموکرات صورت گرفته بود. ترامپ در توییتی مورخ ۱۲ آوریل اعلام کرده بود که دولتش به طور جدی این اقدام را مدنظر دارد.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز