وزارت بهداشت فلسطین اعلام کرد : بر اثر حملات هوایی جنگنده‌ اسرائیلی به مقر وابسته به گردان‌های عزالدین القسام شاخه نظامی حماس در مرکز غزه دو فلسطینی شهید و دو تن دیگر به شدت زخمی شدند.

به گزارش مرور نیوز، دو جوان دیگر به ضرب گلوله ارتش رژیم صهیونیستی در جریان مشارکت در تظاهرات بازگشت  به شهادت رسیدند که به این ترتیب تعداد شهدا به چهار تن افزایش یافت.

براساس گزارش این وزارتخانه، دو شهید که در حمله هوایی به مقر القسام به شهادت رسیدند عبدالله ابو ملوح ۳۳ ساله و علاء البوبلی ۲۹ ساله هستند دو نفر دیگری که به ضرب گلوله به شهادت رسیدند رمزی روحی عبدو ۳۱ ساله و رائد خلیل ابوطیر ۱۹ ساله هستند.

اما تعداد زخمی‌ها به ۵۱ تن می‌رسد که دو تن از آنها در جریان حمله هوایی به مقر قسام زخمی شدند بقیه یعنی ۴۹ تن دیگر در جریان تظاهرات بازگشت زخمی شدند. پنجاه و هفتمین جمعه تظاهرات بازگشت در مرزهای نوار غزه از عصر جمعه با حضور هزاران فلسطینی برگزار شد.

هیئت عالی ملی برگزاری تظاهرات بازگشت و شکستن محاصره طی بیانیه‌ای خواستار مشارکت گسترده فلسطینیان در این تظاهرات شد.

تظاهرات با شعار جولان سرزمینی عربی سوری است برگزار شد.

نظامیان ارتش رژیم صهیونیستی با شلیک گسترده گلوله و گاز اشک آور اقدام به سرکوب این تظاهرات مسالمت آمیز کردند.

تاکنون در این تظاهرات مسالمت‌آمیز که از مارس سال گذشته آغاز شده است، ۲۸۵ فلسطینی به شهادت رسیده و بیش از ۳۱ هزار نفر دیگر زخمی شده‌اند.

از سوی دیگر، آویخای ادرعی، سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی در توییتی نوشت، حمله هوایی به مقر القسام در پاسخ به زخمی شدن دو سرباز اسرائیلی در حادثه تیراندازی فلسطینی‌ها در نزدیکی دیوار حائل با نوار غزه بود.

این در حالی است که هیچ گروهی مسؤولیت این حادثه را برعهده نگرفت.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز