یک منبع نظامی سوری گفت : همزمان با تخلیه برج‌های دیده‌بانی ترکیه در حومه شمال غربی استان حماة، ارتش سوریه نیز عملیات گسترده خود علیه گروه‌های مخالف در ادلب و حماة را آغاز کرده است.

به گزارش مرور نیوز، گروه‌های مسلح تروریستی مستقر در استان ادلب و حومه آن برای انتقال تسلیحات و وارد کردن تعداد بیشتری از تروریست‌ها به این استان به منظور آغاز حمله به استان‌های حماة و لاذقیه تلاش می‌کنند.

منابع نظامی اظهار کردند : گروه‌های تروریستی شمار زیادی از عناصر تروریستی را در منطقه "مورک" در حومه شمالی حماة مستقر کرده‌اند تا به مواضع ارتش سوریه و غیرنظامیان در مناطق اطراف یورش ببرند و با این اقدام به برخی برنامه‌های خارجی برای حمله به امنیت ملت سوریه جامه عمل بپوشانند.

وی ادامه داد: تمامی تحرکات تروریست‌ها زیر نظر گرفته شده و لحظه به لحظه پیگیری می‌شود و اقداماتی که آنها از چند روز پیش انجام می‌دهند تأییدی بر این مساله است که درصدد تشدید اقدامات خصمانه‌شان هستند که البته همین موضوع آغازی بر پایان حتمی و قریب الوقوع آن‌ها خواهد بود.

از سوی دیگر، یکی از فرمانده‌هان ارتش سوریه در ادلب درباره عملیات ارتش برای آزادسازی ادلب و حومه حماة از لوث عناصر تروریستی و گروه‌های مخالف سوری اظهار داشت: آغاز عملیات نظامی زمینی از محور شهرک‌های "اللطامنه"، "کفرزیتا"، "مورک" و "کفرنبوده" واقع در حومه شمالی حماة خواهد بود.

وی افزود: تجهیزات نظامی زیادی توسط نیروهای دولتی به دو جبهه حماة و ادلب فرستاده شده‌اند و همچنین هزاران سرباز و تجهیزات نظامی نیز از مناطق درعا و حومه دمشق و حمص به این جبهه‌ها منتقل شده‌اند.

این درحالی است که فرمانده نظامی گروه شورشی جبهه آزادی‌بخش ملی  نیز در سخنانی اعلام کرد که گروه‌های مخالف سوری هزاران جنگجو را به دو جبهه حومه حماة و ادلب فرستاده‌اند.

در همین راستا، یک منبع بلندپایه در اپوزیسیون سوریه نیز گفت: این عملیات چند ساعت پس از آغاز نبرد "ارتش ملی" وابسته به گروه شورشی "ارتش آزاد" آغاز شد و به این موضوع اشاره دارد که احتمالا تفاهماتی میان روسیه و ترکیه و تحمیل یک واقعیت جدید صورت گرفته باشد که شامل تسلط نیروهای دولتی بر حومه حماة و برخی مناطق ادلب در مقابل باز گذاشتن دست ترکیه در حومه ادلب است. این درحالی است که ارتش ترکیه خروج از مراکز دیده‌بانی خود در حومه شمال غربی حماه را آغاز کرده است.

این منبع افزود: روسیه و ترکیه به دنبال تسلط نیروهای دولتی سوریه و امن کردن راه‌های دمشق ـ حلب، حلب ـ لاذقیه و حلب به أعزاز تا مرزهای ترکیه هستند.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز