معاون پیشین رئیس‌جمهوری آمریکا در یک میهمانی برای جمع‌آوری کمک به حامیانش گفت : نمی‌خواهد در گل و لای با ترامپ پایین برود.

به گزارش مرور نیوز، جو بایدن  گفت: اسامی مستعار زیادی وجود دارد که مایلم آنها را به این شخص نسبت بدهم. می‌توانید با دلقک و لوده شروع کنید.

جو بایدن که اواخر آوریل نامزدی در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا را اعلام کرد، از آن زمان با توجه ویژه دونالد ترامپ مواجه شده است که او را "جو خواب‌آلود" توصیف می‌کند. بایدن گفت اگر مستقیما هدف حملات رئیس‌جمهوری آمریکا قرار بگیرد پاسخ می‌دهد اما به اعتقاد او این بخشی از استراتژی ترامپ برای منحرف کردن گفت‌وگو از سایر مسائل است.

بایدن گفت: «درباره تک‌تک مسائل و درباره تک‌تک چیزهای پستی که او درباره سایرین می‌گوید، پاسخ دادن کاری ندارد. نمی‌خواهم دست به انجام کاری بزنم که او مایل است من انجام دهم. او می‌خواهد که این یک مسابقه کشتی تن به تن در گِل شود؛ یک دوئل کثیف شامل خشونت کلامی.»

بایدن همچنین سابقه کاری خود در حوزه سیاست خارجی را دلیل حضور در انتخابات ۲۰۲۰ دانست. او گفت: «فکر می‌کنم، درست یا غلط، بیش از دیگران، شاید حتی کیسینجر، در جریان سیاست خارجی آمریکا هستم. این را می‌گویم چون تمام عمر همین کار را کردم.»

معاون سابق باراک اوباما همچنین از اینکه روزی گفته بود اگر دبیرستانی بود ترامپ را کتک می‌زد، ابراز پشیمانی کرد. او افزود: «خب شاید نباید این کار را می‌کردم. نمی‌خواستم این را تا این سطح پایین بیاورم. ریاست جمهوری مقامی است که اندکی وقار نیاز دارد. من گفت‌وگوهای خصوصی با ترامپ داشتم و او می‌داند که من چه فکری درباره‌اش می‌کنم. این شخص من و خانواده‌ام را هدف قرار خواهد داد.»

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز