41 نفر در نتیجه این سانحه هوایی در زمان فرود اضطراری یک فروند هواپیمای مسافربری SukhoiSuperjet 100 متعلق به شرکت هوایی ایروفلوت در فرودگاه بین المللی شرمتیف مسکو، جان باختند .

به گزارش مرور نیوز، این هواپیما با 73 مسافر و 5 خدمه، در حال پرواز از مسکو به مقصد شهر مورمانسک  روسیه بود. این هواپیما به دلیل نقض فنی به فرودگاه شرمتیف بازگشته و در جریان فرود اضطراری، چرخ‌های عقبش باز نشده و بعد از فرود، موتورش آتش گرفت.

در نتیجه این حادثه 41 نفر از سرنشینان آن جان باختند. 6 تن از مجروحان این حادثه در بیمارستان بستری شدند که وضعیت 3 نفر از آنها وخیم گزارش شده است. تنها 38 نفر از سرنشینیان این هواپیما از این حادثه جان سالم بدر بردند.

کمیته پیگیری این سانحه هوایی ، پرونده قضایی مربوط به نقض قوانین ایمنی در حمل و نقل هوایی را گشوده و گزارشی مستقیماً به کاخ کرملین ارسال شده است.

ولادیمیر پوتین  رئیس جمهوری روسیه در پیام تسلیتی، به خانواده‌های قربانیان این سانحه هوایی تسلیت گفته و همچنین خواستار مشخص شدن هر چه سریع علت وقوع این حادثه شد. بسیاری از مقامات سایر کشورها و سفیر آمریکا در مسکو، نسبت به وقوع این سانحه هوایی ابراز همدردی کرده‌اند.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز