وزیر دفاع آمریکا در اظهاراتی ادعا کرد: من با اعزام یک فروند ناو هواپیمابر و بمب افکن ها به خاورمیانه موافقت کردم زیرا نشانه هایی از تهدیدات معتبر نیروهای ایرانی مشاهده کردیم.

به گزارش مرور نیوز، پاتریک شاناهان حاضر نشده است که جزئیاتی را برای اثبات این ادعاها را مطرح کند. روز یکشنبه جان بولتون مشاور امنیت ملی کاخ سفید گفته بود که ایالات متحده در حال مستقر کردن گروه ضربت ناو هواپیمابر آبراهام لینکلن در خاورمیانه است تا یک پیام روشن و آشکار را برای ایران بفرستد.

در حالی که نه بولتون و نه شاناهان هیچ گونه جزئیاتی را برای اثبات ادعاهای خود ارائه نداده‌اند، برخی مقام های رسمی آمریکایی مدعی شدند که تهدیدات معتبر و مکرری علیه نیروهای آمریکایی وجود داشته است، از جمله در عراق.

شاناهان ضمن تکرار ادعاهای بی پایه و اساس علیه تهران، افزود: از ایران می خواهم "اقدامات تحریک آمیز" خود را متوقف کند.

وی با انتشار پیامی در توئیتر نوشت: اقدام ما در اعزام ناو هواپیمابر آبراهام لینکلن و بمب افکن ها به منطقه تحت نظارت سنتکام، یک اقدام دور اندیشانه برای تغییر وضعیت تجهیزات نظامی و در واکنش به تهدیدات معتبر از سوی نیروهای ایرانی بوده است.

وی افزود: از ایران می خواهیم تا همه اقدامات تحریک آمیز را متوقف کند. ما ایران را برای هرگونه حمله به منافع آمریکا یا نیروهای آمریکایی در منطقه پاسخگو خواهیم کرد.

پنتاگون نیز با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد: این اقدام وزارت دفاع آمریکا در واکنش به افزایش آمادگی نیروهای ایرانی برای انجام عملیات تهاجمی علیه نیروهای آمریکایی و منافع ما اتخاذ شده است.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز