ترامپ گفت : فکر می‌کنم چین احساس می کند در مذاکرات اخیر به حدی مغلوب شده که تمایل دارد برای برگزاری انتخابات بعدی آمریکا در ۲۰۲۰ منتظر باشد.

به گزارش مرور نیوز، نمایندگان آمریکا و چین به دو روز مذاکرات تجاری میان خود پایان دادند و به گفته مذاکره‌کننده ارشد چین، مقامهای دو طرف به زودی در شهر پکن دیدار مجددی خواهند داشت.

با این حال این مذاکره‌کننده گفت: چین در ارتباط با اصول مهم خود هیچ امتیازی نخواهد داد.

دونالد ترامپ در توییتهایی در واکنش به موضوع این مذاکرات تجاری نوشت: من فکر می‌کنم چین احساس کرده که در مذاکرات اخیر به حدی مغلوب شده که تمایل دارد برای برگزاری انتخابات بعدی آمریکا در سال ۲۰۲۰ منتظر باشد و ببیند آیا شانس با آن برای پیروز شدن کاندیدای دموکراتها یار خواهد بود یا خیر تا به این ترتیب بتوانند به چپاول ۵۰۰ میلیارد دلار در سال از آمریکا ادامه دهند.

رئیس جمهوری آمریکا در توییتر نوشت: تنها مشکل این است که آنها می‌دانند من قرار است در انتخابات 2020 پیروز شوم آن هم به سبب ارائه بهترین اقتصاد و آمار اشتغال در تاریخ آمریکا و خیلی دستاوردهای دیگر و اگر آنها مجبور شوند در دور دوم ریاست جمهوری من بر سر توافق تجاری مذاکره کنند در آن زمان شرایط این توافق برای آنها خیلی بدتر خواهد بود. کار عاقلانه برای آنها این است که همین الان اقدام کنند اما آنها عاشق جمع‌آوری عوارض بالا هستند.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز