درخواست‌های مطرح شده از سوی احزاب اپوزیسیون را برای ابطال تمامی رای‌ها در انتخابات محلی استانبول و همچنین انتخابات سراسری سال گذشته رد شد.

به گزارش مرور نیوز، کمیته عالی انتخابات ترکیه در پی درخواست‌های حزب عدالت و توسعه به رهبری رجب طیب اردوغان ،  دستور برگزاری مجدداً انتخابات شهرداری استانبول را اعلام و تاکید کرد که تخلفاتی در انتصاب مقامات حوزه‌های رای‌گیری صورت گرفته است، اما این کمیته انتخابات برگزار شده برای مدیران منطقه‌ای، شهرداران محلی و شوراهای شهر را لغو نکرد.

حزب مردم جمهوری‌خواه  که اصلی‌ترین حزب اپوزیسیون ترکیه محسوب می‌شود و حزب خوب تاکید کردند که اگر انتخابات شهرداری استانبول که حزب مردم جمهوری‌خواه پیروز آن بوده، لغو شده است، پس تمامی انتخابات در استانبول و همچنین پیروزی اردوغان در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۸ میلادی نیز باید به خاطر تخلفات و کاستی‌های مشابهی که در این انتخابات صورت گرفته، باطل اعلام شوند.

 در پی درخواست‌های مکرر حزب عدالت و توسعه و متحدش یعنی حزب جنبش ملی‌گرا ، کمیته عالی انتخابات ترکیه هفته گذشته دستور برگزاری مجدد انتخابات شهرداری استانبول را صادر کرد، انتخاباتی که در آن اکرم امام اوغلو از حزب اپوزیسیون مردم جمهوری‌خواه با اختلاف اندکی پیروز شد.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز