رئیس جمهوری آمریکا با پیشنهاد امانوئل ماکرون برای دعوت مسکو به شرکت در نشست گروه هفت که قرار است سال ۲۰۲۰ در آمریکا برگزار شود موافقت کرد.

به گزارش مرور نیوز، انتظار می‌رود این مساله در نشست گروه هفت که قرار است طی روزهای آینده در بیاریتز برگزار شود، مطرح کند. اتوود در توییتر نوشت: آن طور که یکی از مقامات ارشد دولتی گفته، ترامپ و ماکرون با یکدیگر تماسی تلفنی داشتند و توافق کردند که می‌خواهند روسیه را به نشست گروه هفت در سال آینده دعوت کنند. انتظار می‌رود که ترامپ در نشست گروه هفت با رهبران جهانی در این باره صحبت کند.

ترامپ در کاخ سفید به خبرنگاران گفت، از اقدامی برای بازگرداندن روسیه به این گروه و از سر گیری فعالیت آن در قالب گروه هشت حمایت می‌کند.

در همین حال ترامپ اظهار کرد که روسیه به خاطر "هوشمندتر" بودن ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه نسبت به باراک اوباما، همتای سابق ترامپ از این گروه اخراج شد.

رئیس جمهوری آمریکا اظهار کرد: فکر می‌کنم حضور روسیه در این گروه (گروه هفت) بسیار مناسب‌تر باشد. این گروه باید گروه هشت  باشد زیرا بسیاری از مسائلی که درباره آن گفت‌وگو می‌کنیم به روسیه هم مربوط است.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز