باستان شناسان در پرو به تازگی یک گور جمعی از بقایای حدود ۲۵۰ کودک کشف کرده‌اند که همگی قربانی شده‌اند.

به گزارش مرور نیوز به نقل از پایگاه اینترنتی شبکه سی‌ان‌ان، باستان شناسان در پرو به تازگی یک گور جمعی از بقایای حدود ۲۵۰ کودک کشف کرده‌اند که همگی قربانی شده‌اند.

در این گور جمعی که گفته می‌شود متعلق به تمدن چیمو –سال ۹۰۰ میلادی-- است بقایای اجساد کودکانی کشف شده که قلب همه آن‌ها از سینه خارج شده است.

بر اساس ویدئویی که خبرگزاری رسمی دولتی پرو موسوم به آندینا منتشر کرده است کودکانی که قربانی شده‌اند بین ۴ تا ۱۲ ساله بودند. همچنین بقایای اجساد ۴۰ جنگجو نیز در این منطقه کشف شده است.

به گفته باستان شناسان، این کودکان به منظور پایان دادن به بلایای طبیعی در برابر خدایان چیمو قربانی شدند.

خبرگزاری آندینا گزارش داد بین سال‌های ۱۲۰۰ تا ۱۴۵۰ میلادی چهار مراسم قربانی جمعی رخ داده است که در سه مورد آن کودکان قربانی شده‌اند و در یک مورد از حیوانات استفاده شده است. این سومین یافته در نوع خود است که در منطقه هوآنچاکو، در سواحل شمالی لیما کشف شده است.

فرن کاستیلو، مسئول باستان شناسان گفت: این بزرگترین سایت کشف شده است که از آن اجساد کودکان قربانی شده که برخی از آن‌ها هنوز دندان و مو داشتند، خارج شده است. هنوز اطلاعات زیادی در این زمینه نداریم. اما آنچه واضح است نهایت ظلم علیه  کودکان است.

به گفته وی: بقایای اجساد کودکان در حالی کشف شده است که پیکر آن‌ها رو به دریا دفن شده بودند. علت این امر پایان دادن به بارندگی‌های سیل آسا در آن دوره بوده است.

در ژوئن ۲۰۱۸ نیز بقایای ۵۶ تن در منطقه پامپالاکروز در نزدیکی هوانچاکو پیدا شد. در ماه آوریل نیز بقایای ۱۴۰ کودک و ۲۰۰ لاما در حوالی همین منطقه کشف شد که در میان آن‌ها بقایای اجساد کودکان شیرخوار کمتر از ۱۸ ماه نیز دیده میشد.

کشف گور دسته جمعی از بقایای 250 کودک

کشف گور دسته جمعی از بقایای 250 کودک2

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز