نیروهای ارتش سوریه شهرک راهبردی التمانعه را آزاد کردند.

به گزارش مرور نیوز، یک منبع میدانی حاضر در نیروهای سرهنگ سهیل الحسن، به خبرگزاری اسپوتنیک گفت: نیروهای ارتش سوریه ، شامگاه پنجشنبه عملیات بمباران مقدماتی را در جنوب شرق ادلب آغاز کردند.

به گفته این منبع، محور عملیات نیروهای سوری مزارع بین شهرک راهبردی «التمانعه» و شهرک «الخوین» بود که به تازگی آزاد شده است.

پس از بمباران اولیه مواضع تروریست‌ها، نیروهای ارتش سوریه به شدت به مواضع تروریست‌ها در التمانعه حمله کردند.

ارتش سوریه پس از این حملات، موفق شد از محور شمالی التمانعه پیشروی کند. دو گروه دیگر نیز از نیروهای ارتش از سمت‌های جنوبی و شرقی التمانعه به عملیات خود ادامه دادند.

به گفته این منبع، پس از محاصره التمانعه از سه محور مذکور، مرکز التمانعه نیز محاصره و عملیات یورش به آن آغاز شد.

نیروهای ارتش سوریه بالاخره شامگاه گذشته موفق شدند این شهرک راهبردی از تروریست‌ها باز پس بگیرند. التمانعه در شمال شرق شهر راهبردی «خان شیخون» قرار دارد.

نیروهای ارتش سوریه اخیرا موفق شدند خان شیخون را آزاد کنند. تروریست‌ها در پی آزادسازی این شهر، در ریف حماه محاصره شدند و از این منطقه گریختند و ریف شمالی حماه برای اولین بار از سال 2012، رنگ آزادی را به خود دید.

ارتش سوریه روز گذشته نیز موفق شد شهرک الخوین را از تروریست‌ها باز پس بگیرد و حملات جبهه النصره را نیز در غرب استان حماه دفع کند.

در حال حاضر، در محورهای درگیری ارتش سوریه با تروریست‌ها در جنوب شرق ادلب، بیشتر، عناصر «جبهة النصرة»، «أجناد القوقاز» و «حراس الدین» حضور دارند.

اجناد القوقاز، متشکل از عناصر کشورهای واقع در حد فاصل بین اروپا و آسیا مانند آذربایجان، گرجستان، ارمنستان و چچن است.

حراس الدین نیز وابسته به گروه تروریستی القاعده به رهبری «ایمن الظواهری» است.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز