وزیر خارجه آلمان گفت: 3 کشور [آلمان، انگلیس و فرانسه] خواهان پیش‌برد رویداد نشست جی ۷ هستند و دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا بر تمایل به مذاکره با ایران تاکید کرد.

به گزارش مرور نیوز به نقل از روزنامه پاکستانی دان، هایکو ماس،  وزیر خارجه آلمان اظهار کرد:  سه کشور [آلمان، انگلیس و فرانسه] خواهان پیش‌برد رویداد نشست جی ۷ هستند و دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا بر تمایل به مذاکره با ایران تاکید کرد.

ماس در جمع خبرنگاران گفت: اولویت ما ایجاد امکان مذاکره میان آمریکا و ایران است. ما درباره تلاش‌های دیپلماتیک بیشتر با فرانسوی‌های و انگلیسی‌ها و همچنین در منطقه با تمام کشورهای حاشیه خلیج فارس، مذاکره خواهیم کرد.

همچنین پیش از این نشست، دومینیک راب، وزیر امور خارجه انگلیس گفت که وی خواستار «پیش‌برد مذاکرات مثبت جی‌۷ درباره ایران است».

امانوئل مکرون، رئیس جمهور فرانسه در نشست جی‌۷ گفت که فرانسه سعی دارد امکان مذاکره میان روسای جمهور آمریکا و ایران را فراهم کند.

دونالد ترامپ نیز اظهار کرد که در صورت درست بودن شرایط حتما این کار را خواهد کرد.

این در حالی است که رئیس جمهور ایران در این باره گفت که آمریکا پیش از مذاکره با ایران باید تحریم‌هایی را که بر این کشور اعمال کرده است، لغو کند.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز