وزارت امور خارجه آمریکا اعلام کرد: آمریکا برای مذاکرات با کره شمالی آمادگی دارد.

به گزارش مرور نیوز به نوشته خبرگزاری یونهاپ،  کره شمالی اخیرا در هشداری اعلام کرد: انتظار برای انجام شدن مذاکرات در حال از بین رفتن است. هم چنین این کشور تهدید به برچیدن تدابیر به اجرا درآمده در ارتباط با خلع سلاح هسته‌ای کرد.

چوئه سون هوی، معاون اول وزیر امور خارجه کره شمالی اظهاراتی را در اعتراض به صحبت‌های مایک پامپئو، وزیر امور خارجه آمریکا که رفتار کره شمالی را "خودسر" توصیف کرده بود، ایراد کرد.

چوئه خاطرنشان کرد: کره شمالی می‌تواند در تمامی تدابیری که تاکنون اتخاذ کرده‌ تجدید نظر کند.

این اظهارات چوئه سون هوی، هشداری در خصوص امکان برچیده شدن تدابیری قلمداد می‌شود که کره شمالی تاکنون در ارتباط با خلع سلاح هسته‌ای به اجرا درآورده است.

با این حال وزارت امور خارجه آمریکا در پاسخ اعلام کرد، آمریکا برای مذاکرات با کره شمالی آمادگی دارد.

یک مقام ارشد وزارت امور خارجه آمریکا خاطرنشان کرد: همانطور که قبلا هم نشان داده‌ایم ما آماده ورود به مذاکرات به مجرد شنیدن تمایل متقابل همتایانمان در کره شمالی هستیم.

مذاکرات میان آمریکا و کره شمالی بر سر مساله خلع سلاح هسته‌ای شبه جزیره کره از بعد از نشست ماه فوریه دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا و کیم جونگ اون رهبر کره شمالی که بدون رسیدن به توافقی پایان یافت به بن بست برخورده است.

ترامپ و کیم جونگ اون در تاریخ ۳۰ ژوئن مجددا در محل مرز بین کره شمالی و کره جنوبی با یکدیگر دیدار کرده و در این دیدار در خصوص از سر گیری مذاکرات هسته‌ای دو کشور در سطح کاری در هفته‌های پس از آن توافق کردند اما تاکنون این مذاکرات به وقوع نپیوسته و در این مدت کره شمالی دست به چند پرتاب موشکی دیگر زده است.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز