منابع نظامی رژیم صهیونیستی مدعی شدند: موشکی که حزب‌الله لبنان در حمله به خودروی نظامیان رژیم غاصب صهیونیستی استفاده کرد، یک موشک ضد تانک "کورنت" ساخت روسیه بوده است.

به گزارش مرور نیوز به نقل از سایت ارم نیوز، منابع نظامی رژیم صهیونیستی در جدیدترین اظهارات خود مدعی شدند: موشکی که حزب‌الله لبنان در حمله به خودروی نظامی در پادگان آویویم در نزدیکی مرزهای جنوبی لبنان استفاده کرد یک موشک ضد تانک "کورنت" ساخت روسیه بوده است.

این منابع به روزنامه یدیعوت آحارونوت گفتند: حزب‌الله از یکی از خطرناک‌ترین موشک‌های پیشرفته در زرادخانه موشکی خود استفاده کرد.

این منابع نسبت به استفاده از آن در مرزهای شمالی با لبنان یا جنوبی با نوار غزه هشدار داده و تأکید کردند که این موشک‌ها توانایی کشنده و دقت بالایی دارند و مسافت پنج کیلومتری را می‌پیمایند.

به گفته منابع مذکور، ارتش رژیم صهیونیستی توانایی‌های این موشک را در تمامی سطوح بررسی می‌کند.

روسیه موشک ضد تانک "کورنت" را از دهه‌ ۹۰ تولید کرده و ارتقا داده است. این موشک را می‌توان از طریق آتشبار ثابت یا از روی خودروی جنگی شلیک کرد و می‌تواند با دقت خودروهای زرهی و تانک‌ها را مورد هدف قرار دهد برای همین اسرائیل آن را یک خطر واقعی علیه تانک‌های "مرکاوا"  و خودروهای زرهی و نفربرها می‌داند.

حزب الله طی جنگ دوم لبنان در سال ۲۰۰۶ از این موشک نه فقط علیه تانک‌های اسرائیلی بلکه برای حمله به ساختمان‌هایی استفاده کرد که سربازان اسرائیلی در داخل آن بودند.

حزب الله ژانویه ۲۰۱۵ موشکی از همین نوع به سمت گشت ارتش رژیم صهیونیستی در مزارع شبعا شلیک کرد که در جریان آن دو افسر اسرائیلی کشته و هفت سرباز زخمی شدند. این عملیات در واکنش به ترور چند عضو حزب الله توسط اسرائیل از جمله محمد عیسی، یکی از مسؤولان پرونده‌های عراق و سوریه و جهاد عماد مغنیه، پسر عماد مغنیه و رئیس نیروهای ضربتی حزب الله بود.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز