منابع وابسته به ائتلاف سعودی مدعی شدند که یک پهپاد یمنب که قصد داشته به مناطق مسکونی و پرجمیعت در مرز عربستان حمله کند را سرنگون کردند.

به گزارش مرور نیوز، منابع وابسته به ائتلاف سعودی در اظهاراتی ادعا کردند که این ائتلاف، یک فروند پهپاد ارتش یمن را در استان حجه در شمال غرب این کشور مورد هدف قرار داده است.

به گزارش شبکه العربیه، ائتلاف سعودی ادعا کرد که پهپاد ارتش یمن قصد داشت به مناطق مسکونی و پرجمیعت در مرز عربستان حمله کند که سرنگون شد.

با آنکه ائتلاف سعودی عموماً ارتش یمن را به تلاش برای حمله به مناطق مسکونی متهم می‌کند اما در طول حدود پنج سال جنگ، حمله ارتش یمن به منطقه‌ای مسکونی، حتی یک بار هم گزارش نشده است. 

همچنین پایگاه خبری الیوم السابع به نقل از منابع سعودی گزارش داد که ائتلاف متجاوز، این پهپاد را در حال پرواز بر فراز شهر «حرض» در استان حجه منهدم کرد.

این ادعا ساعاتی پس از آن مطرح شد که ارتش یمن صبح دوشنبه با چند فروند پهپاد قاصف k2، مواضع ائتلاف سعودی را در شمال شهر حرض هدف قرار داده بود.

«یحیی سریع» سخنگوی نیروهای مسلح یمن صبح دوشنبه گفت که یگان پهپادی ارتش و کمیته‌های مردمی با پهپاد «قاصف k2» مواضع ائتلاف سعودی در شمال «حرض» در نزدیکی «جازان» واقع در جنوب غربی عربستان سعودی را هدف قرار داده است .

یگان پهپادی ارتش یمن و انصارالله جمعه گذشته نیز با پهپاد قاصف فرودگاه نجران عربستان سعودی را هدف قرار داده بود.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز