سخنگوی دفتر سیاسی طالبان در قطر گفت: تصمیم غیرمنتظره ترامپ ما را شوکه کرد. آتش‌بس برقرار نشده؛ لذا ما به حملات خود ادامه خواهیم داد.

به گزارش مرور نیوز به نقل از آوا، سهیل شاهین، سخنگوی دفتر سیاسی طالبان در قطر در بیانیه ای با انتقاد از توقف مذاکرات آمریکا و طالبان توسط دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا اظهار کرد: با هیئت آمریکا در قطر در آستانه دستیابی به توافق بودیم و تاریخ امضای متن این توافقنامه هم مشخص شده بود.

سخنگوی دفتر سیاسی طالبان در قطر در این خصوص افزود: تصمیم غیرمنتظره ترامپ ما را شوکه کرد. آتش‌بس برقرار نشده؛ لذا ما به حملات خود ادامه خواهیم داد.

سهیل شاهین با اشاره به حملات هوایی آمریکا علیه طالبان در افغانستان اظهار داشت: نخست باید آمریکایی‌ها به عملیات هوایی خود خاتمه دهند سپس از ما توقع توقف حملات را داشته باشند.

وی تأکید کرد کرد: آمریکا به بهانه عملیات علیه طالبان، غیرنظامیان را هدف قرار می‌دهد. چگونه می توان در برابر این حملات سکوت کرد؟ سال‌هاست که مردم افغانستان با جنگ دست و پنجه نرم می‌کنند. در صورت عدم توافق با آمریکا جنگ ادامه خواهد داشت.

گفتنی است ترامپ ۸ سپتامبر در سلسله توئیت‌هایی اعلام کرد: دیدار جداگانه با رهبران طالبان و محمد اشرف غنی رئیس جمهور افغانستان در کمپ دیوید را لغو و گفتگوهای صلح میان ایالات متحده و طالبان را متوقف کردم. این تصمیم را پس از حمله طالبان در کابل که منجر به مرگ یک سرباز آمریکایی و ۱۱ تن دیگر شد، گرفتم.

این در حالی است که در پی توقف مذاکرات صلح میان واشنگتن و گروه طالبان توسط دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا، حملات طالبان و نیروهای افغان با حمایت نیروهای خارجی بر مواضع یکدیگر تشدید شده است.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز