رئیس‌ جمهور ترکیه با تاکید برای اینکه قطع خرید نفت و گاز از ایران برای ترکیه غیر ممکن است، گفت: آنکارا علاقه‌ ای به قطع روابط با جمهوری اسلامی ایران ندارد.

به گزارش مرور نیوز،  رجب طیب اردوغان ، رئیس‌جمهور ترکیه در هنگام بازگشت از سفر خود به نیویورک گفت: علی‌رغم تحریم‌های آمریکا، آنکارا به خرید نفت و گاز طبیعی از ایران ادامه می دهد.

بر اساس گزارش راشاتودی، وی با تاکید برای اینکه قطع خرید نفت و گاز از ایران برای ترکیه غیر ممکن است، اظهار داشت که آنکارا علاقه‌ای به قطع روابط با جمهوری اسلامی ایران ندارد.

آمریکا از سال گذشته در تلاش بوده تا صادرات نفت ایران را به صفر برساند. این بخشی از کارزار فشار حداکثری واشنگتن علیه تهران است که پس از خروج آمریکا از توافق هسته‌ای با ایران در 18 اردیبهشت 97 آغاز شده و آمریکایی‌ها هدف خود از آن را دست‌یابی به توافقی جدید با تهران عنوان کرده‌اند.

تهران تاکید دارد که علی‌رغم اقدامات خصمانه واشنگتن به فروش نفت خود ادامه می‌دهد. جمهوری اسلامی ایران در پاسخ به تحریم‌های آمریکا و پس از یکسال صبر راهبردی، از اردیبهشت سال جاری در سه مرحله تعهدات خود ذیل برجام را کاسته است.

اقدام ایران بر اساس بند 26 و مکانیزم بندهای 36 و 37 برجام صورت گرفته است.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز