وزیر خارجه چین گفت: چین به دنبال حل این مناقشات با روشی آرام، منطقی و مشارکتی است و تمایل دارد تا کاملا حسن نیت و صبر به خرج دهد.

به گزارش مرور نیوز به نقل از خبرگزاری فرانسه، وانگ یی ، وزیر خارجه چین در مجمع عمومی سازمان ملل در نیویورک اظهار کرد: عبرت‌های رکود بزرگ را نباید فراموش کرد. تعرفه‌های گمرکی و تحریک‌هایی را که باعث مناقشات تجاری شده‌اند، تنها باعث تضعیف رژیم چند جانبه تجاری و نظم تجاری و اقتصادی جهانی می‌شود و حتی ممکن است جهان را به رکود سوق دهد.

اظهارات وزیر خارجه چین در بحبوحه تنش‌های تجاری این کشور با آمریکا مطرح شد؛ دونالد ترامپ ، رئیس جمهوری آمریکا تعرفه‌های گمرکی بر واردات محصولات چینی اعمال کرده است.

چند رسانه خبری روز جمعه گزارش دادند، تنش اقتصادی بین دو کشور با اقدامات شدید ترامپ گسترش یافته است.

همچنین وزیر خارجه چین این مساله را به صورت واضح عنوان کرد که کشورش در مقابل هر گونه اقدامی از سوی آمریکا واکنش نشان می‌دهد و تلافی می‌کند.

وی ادامه داد: چین به دنبال حل این مناقشات با روشی آرام، منطقی و مشارکتی است و تمایل دارد تا کاملا حسن نیت و صبر به خرج دهد. اگر طرف مقابل بد طینتی داشته باشد یا به مواضع برابر و قوانین در مذاکرات احترام نگذارد، ما نیز واکنش‌های مقتضی را برای تامین امنیت حقوق مشروع خود و منافع‌مان در نظر می‌گیریم و آن را در پیشگاه عدالت بین‌الملل قرار می‌دهیم.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز