سخنگوی نیروهای مسلح یمن گفت: یگان موشکی ارتش یمن در طول عملیات نصر من الله در نجران ۹ عملیات انجام داد.

به گزارش مرور نیوز به نقل از المسیره، یحیی سریع ،  سخنگوی نیروهای مسلح یمن گفت: عملیات نصر من الله در نجران بزرگترین عملیات از آغاز تجاوز سعودی به یمن است. این عملیات در ۲۵ آگوست (۲۴ مرداد ماه) آغاز شد.

بر اساس این گزارش، وی گفت: این عملیات پس رصد دقیق چند ماهه و عملیات اطلاعاتی طولانی انجام شد و طی آن نیروهای دشمن به کمین های ارتش یمن کشانده شدند. در این عملیات، نیروهای دشمن سعودی و همچنین افراد فریب خورده توسط آن به دام نیروهای یمنی افتادند. 

سریع اظهار داشت: در عملیات مذکور واحدها و یگان های مختلف نیروهای مسلح یمن با مأموریت های متعدد مشارکت داشتند. در این حملات مقرها، پایگاه‌های نظامی و فرودگاه‌های دشمن هدف قرار گرفتند.

وی تأکید کرد: یگان های نظامی یمن این عملیات بزرگ را با آتش گشودن به روی مواضع متجاوزان سعودی کلید زدند. 

سریع اظهار داشت: یگان موشکی ارتش یمن در طول عملیات نصر من الله در نجران ۹ عملیات انجام داد. 

وی همچنین اظهار داشت: یگان پهپادی بیش از ۲۰ عملیات انجام داده که هدف یکی از آنها هدف نظامی حساسی در ریاض بوده است. مساحت جغرافیایی آزادشده در طول این عملیات به ۳۵۰ کیلومتر مربع می رسد.

سریع در ادامه افزود: یگان مهندسی ادوات ارتش و کمیته های مردمی یمن نیز نقش مؤثری در عملیات مذکور داشت و در جریان آن موفق شد بیش از ۱۰ خودروی نظامی و زرهی دشمن سعودی را شناسایی و منهدم سازد.

سخنگوی نیروهای مسلح یمن اظهار داشت: طبق اطلاعات ما مجموع خسارت های وارد شده به متجاوزان در مجموع از ۵۰۰ کشته و زخمی نیز فراتر می رود. 

یحیی سریع در ادامه تأکید کرد: از مجموع آمار مذکور، ۲۰۰ نفر از مزدوران سعودی توسط جنگنده های رژیم سعودی و در حین فرار یا تسلیمشان، هدف قرار گرفته و کشته شدند. این حادثه یک کشتار دسته جمعی محسوب می شود که توسط جنگنده های متجاوز سعودی علیه مزدوران این رژیم، انجام شد.

وی درباره چگونگی تسلیم ده ها نفر از مزدوران سعودی تأکید کرد: بسیاری از مزدوران سعودی به صورت داوطلبانه و به دنبال محاصره همه جانبه توسط نیروهای یمنی، سلاح هایشان را روی زمین گذاشته و خود را تسلیم کردند.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز