رئیس جمهور ترکیه گفت: ترامپ به نقطه‌ای که مد نظرمان بود رسید و عقب نشینی از شرق فرات را در دستور کار قرار داد؛ اما اطرافیان ترامپ گوش به فرمان او نیستند.

به گزارش مرور نیوز به نقل از آناتولی، رجب طیب اردوغان ، رئیس جمهور ترکیه امروز در اظهاراتی در دیدار با اعضای حزب متبوع خود در آنکارا درباره ایجاد منطقه امن در شمال سوریه بدون اشاره به حضور نظامیان کشورش در خاک این کشور مستقل بدون کسب مجوز از دولت قانونی دمشق و به بهانه مبارزه با تروریسم اظهار کرد: ترامپ به نقطه‌ای که مد نظرمان بود رسید و عقب نشینی از شرق فرات را در دستور کار قرار داد؛ اما اطرافیان ترامپ گوش به فرمان او نیستند. 

رئیس جمهوری ترکیه در ادامه افزود: هیچ مسامحه‌ای در قبال کودتاگران، گروه‌های تروریستی، عاملان تحریک سیاسی و اقتصادی داخلی و خارجی نداریم. اگر دوره پیش رو را غنیمت شمرده و اهداف سیاسی‌مان برای خدمت به مردم را محقق سازیم، در آینده موفقیت‌های بزرگتری در انتظار ما خواهد بود. 

اردوغان سپس تاکید کرد: امروز در قبال کسانی که قصد آسیب به ما دارند، واکنش به مراتب تندتری نشان خواهیم داد. نباید خیال خام ترکیه سابق را در سر بپرورانند.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز