وزیر خارجه آمریکا در تماس تلفنی با عادل عبدالمهدی نسبت به تلفات جانی در عراق طی روزهای اخیر ابراز نگرانی کرد و از دولت این کشور خواست تا حداکثر خویشتنداری را به خرج دهد.

به گزارش مرور نیوز به نقل از سومریه نیوز، وزارت خارجه آمریکا در بیانیه‌ای تاکید کرد: مایک پمپئو ، وزیر خارجه آمریکا با عادل عبدالمهدی، نخست وزیر عراق در یک تماس تلفنی ضمن محکوم کردن خشونت‌های اخیر در عراق گفت: کسانی که حقوق بشر را نقض می‌ کنند، باید مجازات شوند.

وزیر خارجه آمریکا در جریان این تماس تلفنی نسبت به تلفات جانی در عراق طی روزهای اخیر ابراز نگرانی کرد و از دولت این کشور خواست تا حداکثر خویشتنداری را به خرج دهد.

پامپئو در جریان این تماس مجدداً تاکید کرد: تظاهرات عمومی مسالمت‌آمیز عنصر اصلی تمامی نظام‌های دموکراتیک بوده و جایی برای خشونت وجود ندارد؛ حال این خشونت چه از سوی نیروهای امنیتی باشد چه از سوی تظاهرکنندگان.

پارلمان عراق روز سه‌شنبه نخستین جلسات خود را پس از یک هفته از اعتراضات در این کشور برگزار کرد.

دفتر عادل عبدالمهدی روز سه شنبه در بیانیه‌ای اعلام کرد که وی در جریان استقبال از تعدادی زیادی از روسای عشایر این کشور و مسئولان استان‌های مختلف گفت، مرجعیت دینی و عشایر عراق دو رکن اصلی در همه رخدادها در طول تاریخ این کشور هستند.

عبدالمهدی افزود، اوضاع کشور به حال طبیعی خود بازگشته است، دولت بسته اولیه تصمیمات در پاسخ به مطالبات مشروع را صادر کرده و ارائه تصمیمات دیگر در جلسات دولت ادامه دارد.

وی ادامه داد، عشایر می‌توانند در ارائه پیشنهادات و راه‌حل‌هایی که منعکس کننده خواسته‌های عموم مردم به ویژه معترضان باشد، کمک کنند.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز