جبران باسیل با دبیرکل حزب الله در راستای پرداختن به تحولات منطقه‌ ای و داخلی دیدار کرد.

به گزارش مرور نیوز به نقل از پایگاه خبری العهد، پنجشنبه شب جبران باسیل وزیر امور خارجه لبنان با سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله با حضور وفیق صفا مسوول واحد ارتباط و هماهنگی در حزب الله لبنان در راستای پرداختن به تحولات منطقه‌ای و داخلی دیدار کرد.

به گفته منابع٬ سید حسن نصرالله در این نشست به رابطه میان حزب‌الله و میشل عون رئیس‌جمهور لبنان اشاره و علاوه بر رابطه شخصی ٬ بر میزان اعتمادی که به رئیس‌جمهور و جریان آزاد ملی دارد تاکید و خاطرنشان کرد که این امر امنیت سیاسی میان دو هم‌پیمان را محقق می‌کند. دبیرکل حزب‌الله همچنین به اهمیت حضور عون در جایگاه ریاست ‌جمهوری به ویژه در این مرحله حساس و ناآرام لبنان و منطقه اشاره کرد.

وی در ادامه تصریح کرد که اگر در این شرایط٬ میشل عون رئیس‌جمهور نبود چه اتفاقی می‌افتاد و نیز در این صورت اوضاع لبنان در محافل مختلف از جمله سازمان ملل که عون درخصوص مسائل داخلی کشور بر حق لبنان در دفاع از خود تاکید کرد چگونه می‌شد؟

در این دیدار دو طرف درباره شرایط داخلی لبنان صحبت کرده و بر ضرورت تامین ثبات اقتصادی از خلال انجام اقدامات لازم برای بهبود اوضاع اقتصادی و نیز ضرورت تلاش برای افزایش منابع مالی دولت و  تصویب بودجه  2020   که شامل اصلاحات اساسی در خصوص بهبود وضعیت اقتصادی و مالی است تاکید کردند. آنها همچنین خاطرنشان کردند که باید اقتصاد رانتی به اقتصاد تولیدی تغییر وضعیت دهد ٬کسری بودجه کاهش یابد ومشکل آوارگان نیز حل شود.

‌در نشست مذکور همچنین بر اهمیت حفظ ثبات سیاسی و امنیتی و نیز فعال‌سازی پارلمان و دولت و نیز فعال‌سازی نهادهای نظارتی و مقابله با فساد تاکید شد.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز