نخست وزیر پاکستان گفت: دلیل اصلی سفر من به کشور شما این بوده است که ما نمی‌خواهیم درگیری جدید در این منطقه بروز پیدا کند و نمی‌خواهیم شاهد درگیری دیگر در منطقه باشیم.

 به گزارش مرور نیوز، عمران خان ، نخست وزیر پاکستان بعد از ظهر امروز (21 مهر) در نشست خبری مشترک با حسن روحانی رئیس جمهور کشورمان اظهار کرد: ما امروز درباره مناسبات و تجارت های دوجانبه و کمک به یکدیگر صحبت کردیم چرا که ایران و پاکستان روابط دیرینه با هم دارند و هنوز پاکستان کمک های ایران در سال ۱۹۶۵ را از یاد نبرده است.

وی خطاب به رئیس جمهور ایران ادامه داد: از دولت ایران به خاطر حمایت‌هایی که نسبت به مردم کشمیر نشان داده تشکر می‌کنم؛ چرا که ۸ میلیون کشمیری دو ماه گذشته در محاصره قرار داشتند و اینجانب از اتخاذ موضع گیری ایران در خصوص این فاجعه انسانی در هند تشکر می‌کنم.

عمران خان خطاب به روحانی گفت:  دلیل اصلی سفر من به کشور شما این بوده است که ما نمی‌خواهیم درگیری جدید در این منطقه بروز پیدا کند؛ چرا که پاکستان طی ۱۵ سال گذشته از این درگیری رنج برده و ۷۰ هزار تلفات را علیه تروریسم دادیم و مردم افغانستان و سوریه هنوز از تبعات تروریسم رنج می‌برند و نمی‌خواهیم شاهد درگیری دیگر در منطقه باشیم.

وی با بیان اینکه نباید هیچگونه درگیری بین ایران و عربستان ایجاد شود چرا که تبعات این موضوع نه تنها این دو کشور، بلکه کل کشورهای منطقه را تحت تأثیر قرار می‌دهد، اظهار داشت: معتقدیم می‌توان از طریق گفتگو و مذاکره اختلافات را حل و فصل کرد.

عمران خان با اشاره به سفر خود به عربستان در روز سه‌شنبه هفته جاری، گفت: در جریان این سفر نیز به ابتکارات پاکستان در خصوص صلح و ثبات و پایان اختلاف و تنش تأکید خواهم کرد.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز