نخست‌ وزیر عراق در پیامی به زوار اربعین گفت: مشارکت میلیونی در مسیر شهید راه اصلاح بدان معنی است که ملت عراق، ملتی آزاده است که نمی‌توان آن را فریب و یا مورد توهین قرار داد.

به گزارش مرور نیوز به نقل از پایگاه سومریه نیوز، عادل عبدالمهدی نخست وزیر عراق امروز در پیامی از زائران اربعین امام حسین (ع) از یکسو و نیز ارائه‌دهندگان خدمات به زوار از سوی دیگر تقدیر و تشکر کرد.

در پیام نخست‌وزیر عراق آمده است: به میلیون‌ها نفر از مؤمنان عراقی و غیر عراقی که به سوی استان مقدس کربلا به منظور احیای سالگرد اربعین امام حسین (علیه السلام) و یاران شهید آن حضرت در جنگ طف (نبرد کربلا) روان شدند، درود می‌فرستم و بار دیگر به آن‌ها و تمامی مسلمانان و آزادگان جهان تسلیت می‌گویم؛ همچنانکه به نیرو‌های مسلح‌مان و دستگاه‌های امنیتی، وزارتخانه ها، نیرو‌های داوطلب و صاحبان موکب‌ها که از شهروندان حمایت به عمل آورده و برای آنها، خدمات پزشکی و غذایی در مسیر‌های منتهی به کربلا از سرتاسر عراق فراهم آوردند، درود می‌فرستم.

در ادامه پیام نخست‌وزیر عراق به مناسبت اربعین آمده است: مشارکت میلیونی در مسیر شهید راه اصلاح بدان معنی است که ملت عراق، ملتی آزاده است که نمی‌توان آن را فریب و یا مورد توهین قرار داد. این تلاش مردمی و نیرو‌های امنیتی و خدمات فراوانی که در این زیارت صرف شده، همزمان با تلاش مداوم و حرکت ملی و دولتی برای اصلاح، پاسخ به درخواست مشروع ملت مان و مقابله با فساد و بازگرداندن حقوق و دارایی‌های ملت است؛ هر چند دشواری‌ها و چالش‌هایی در پیش رو باشد.

در پایان پیام عادل عبدالمهدی آمده است: انقلاب امام حسین، انقلابی علیه انحراف و ظلم بود و زیارت اربعین به شکلی ویژه، در جوهره خود نشان از مخالفت با تمامی اشکال خرابی و فساد را داراست. ما از پایبندی به این شیوه و مسئولیت پذیری در برابر نشانه‌های فساد و تحقق عدالت اجتماعی و اصلاح گری که درخواست همگان است و تمامی عراقی‌ها بر آن اتفاق نظر دارند، منحرف نخواهیم شد.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز