یک تفاهم‌نامه بین آزمایشگاه ملی نقشه برداری مغز و انجمن صنفی متخصصین تجهیزات پزشکی کشور در راستای سهولت همکاری پژوهشی منعقد شد.

به گزارش مرورنیوز، دکتر محمدرضا آی رئیس آزمایشگاه ملی نقشه برداری مغز و احمد مسلمی رئیس انجمن صنفی متخصصین تجهیزات پزشکی کشور تفاهم نامه ای مبنی بر فراهم آوردن خدمات اخذ و آنالیز داده برای انجام پروژه ها در زمینه های مرتبط با نقشه برداری مغز، علوم شناختی و علوم اعصاب منعقد کردند.

هدف از این اقدام تحکیم همکاری های دو جانبه به ویژه در انجام پروژه‌های پژوهشی است.

البته ایجاد بستری برای استفاده پژوهشگران انجمن از امکانات و تجهیزات آزمایشگاه در چارچوب تعرفه های مصوب نیز با این تفاهم‌نامه اجرایی می‌شود و محققان می توانند از مشاوره علمی و تخصصی در راستای استفاده از خدمات و تجهیزات آزمایشگاه بهره مند شوند.

بر این اساس محققان انجمن می توانند از امکانات آزمایشگاه مانند دستگاه تصویربرداری ام آر آی ۳ تسلا، تجهیزات ثبت سیگنال، تجهیزات تحریک مغزی، خدمات پردازش داده های سیگنال و تصویر مربوط به نقشه برداری مغز و مجموعه آزمون های ارزیابی شناختی و آزمایشگاه واقعیت مجازی استفاده کنند.

آزمایشگاه ملی نقشه برداری مغز با هدف پاسخگویی بخشی از نیازهای پژوهشی و فناوری کشور در زمینه ایجاد زیرساخت تصویربرداری و تحریک مغزی برای تحقیقات شناختی و ارائه خدمات دانش‌بنیان در حوزه علوم و فناوری‌های شناختی و نقشه‌برداری مغز با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری راه‌اندازی شده است.

 

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز