رئیس پژوهشگاه تربیت‌بدنی و علوم ورزشی از اجرای طرح تجهیز کفپوش ورزشی هوشمند تعاملی در راستای گسترش فضاهای ورزشی در دانشگاه های کشور خبر داد.

به گزارش مرورنیوز، دکتر علی شریف نژاد رئیس پژوهشگاه تربیت بدنی و علوم ورزشی ، از نصب و راه اندازی ده دستگاه  کفپوش هوشمند تعاملی در 10 دانشگاه کشورخبر داد.

وی درمعرفی این محصول اظهار کرد: استفاده از این دستگاه می تواند فضایی نو و رویکرد جدیدی را در بحث فعالیت های ورزشی در دانشگاه ها و مراکز ورزشی بوجود بیاورد که این کار حاصل زحمات و تلاش های یکی از تیم های استارت آپی مرکز ملی نوآوری فناوری های ورزشی ایران تحت نظر پژوهشگاه تربیت بدنی وعلوم ورزشی است.

رئیس پژوهشگاه تربیت بدنی و علوم ورزشی با بیان اینکه تا کنون دستگاه  کفپوش هوشمند تعاملی در مرکز کمیته ملی المپیک و ایران مال تهران نصب و راه اندازی شده است افزود: با حمایت های صورت گرفته از سوی سازمان امور دانشجویان تعداد ده دستگاه به زودی در 10 دانشگاه کشور نصب و راه اندازی خواهد شد.

وی ابراز امیدواری کرد با نوآوری های ایجاد شده در این محصول فناورانه حوزه ورزش، شاهد تنوع فعالیت های ورزشی در دانشگاه ها و مراکز ورزشی و استقبال گسترده دانشجویان و ورزشکاران باشیم.

سیستم حاضر با اهداف گوناگون قابل بهره برداری می باشد که از جمله آن می توان به استفاده در گروه های ورزشکاران حرفه ای و آماتور، تندرستی و سلامت عمومی، کودکان و افراد دارای ناتوانی های ذهنی، سالمندان، بازتوانی حسی و حرکتی، سنجش قابلیت های چابکی و سرعت عکس العمل اشاره کرد. تیم استارت آپی پژوهشگاه در حال توسعه قابلیت های عملکردی و بهبود محصول از نظر کیفیت و مقاومت متریال، راحتی نصب و راه اندازی و سایر پارامترهای فیزیکی و عملکردی می باشد. 

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز