محققان گروه ارتباطات ماهواره‌ای پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات به مناسبت هفته جهانی فضا، بخشی از پژوهش های خود در موضوعات روز صنعت فضا را در قالب سخنرانی های علمی ارائه می کنند.

به گزارش مرورنیوز و به نقل از پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات، به مناسبت هفته جهانی فضا ، محققان گروه ارتباطات ماهواره‌ای این پژوهشگاه با هماهنگی سازمان فضایی ایران ، بخشی از پژوهش‌های خود در موضوعات روز این صنعت را در قالب سخنرانی علمی ارائه می‌کنند.

این سخنرانی‌ها در ۱۸ مهرماه سال جاری همزمان با هفته جهانی فضا صورت می‌گیرد و عموم علاقه مندان می‌توانند به صورت مجازی و با مراجعه به سایت سازمان فضایی ایران در جلسات شرکت کنند.

سخنرانی پروین سجودی روز یکشنبه ۱۸ مهر ساعت ۱۱ تحت عنوان «معرفی ابرمنظومه‌ها، فرصت ها و تهدیدها» برگزار می‌شود.

روز یکشنبه ۱۸ مهر ساعت ۱۴ نیز دکتر پدرام حاجی‌پور و دکتر هومن ضرابی در زمینه «نقش فناوری‌های نوین در عصر چهارم فضا» سخنرانی خود را ارائه خواهند کرد.

همچنین در اولین دوره رقابت « طرح‌های پژوهشی، ایده‌ها و تجارب بانوان فعال در حوزه کسب و کارهای نوپای بخش فضایی کشور» که توسط پژوهشگاه فضایی ایران برگزار می‌شود، دکتر رقیه کریم زاده از گروه ارتباطات ماهواره‌ای پژوهشگاه ICT با طرح « طراحی، ساخت و تست تقویت کننده SSPA با راندمان بالا» شرکت کرده است.

ارائه طرح‌های برگزیده در روز دوشنبه ۱۹ مهر ۱۴۰۰ از ساعت ۸ الی ۱۲ از طریق این  آدرس انجام می‌شود.

هفته جهانی فضا هر ساله در کشورهای عضو سازمان ملل متحد و با درجات متفاوت از پیشرفت در فناوری فضایی برگزار می‌شود.

تاریخ برگزاری این رویداد از ۱۲ مهر (سالگرد پرتاب اولین ماهواره ساخت بشر اسپوتنیک -۱) تا ۱۸ مهر (سالگرد امضای توافق‌نامه اصول اکتشاف فضا) است.

هفته جهانی فضا امسال با شعار « زنان در فضا » همراه شد تا یادآور و مشوق تلاش و دستاوردهای بانوان دانشمند این حوزه باشد.

 

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز