امام جمعه موقت تهران گفت: برخی گروه‌های منحرف که ما آنها را شیعه انگلیسی می‌دانیم در اعتراضات عراق نفوذ کرده‌اند و در کربلا و بصره جنایاتی مرتکب شدند که مردم عراق باید صفوف خود را از آنها جدا کنند.

به گزارش مرور نیوز،  آیت الله موحدی کرمانی ،  خطیب نماز جمعه تهران  در خطبه‌های این هفته نماز جمعه تهران گفت: زرق و برق دنیا نباید ما را از یاد آخرت بیندازد، ما یک زندگی موقتی در این دنیا داریم و منزل ابدی قیامت است و سعادت ابدی آنجاست. ای کسانی که دنیا گولتان زده است! ای کسانی که به بیت المال تجاوز می‌کنید و می دزدید و غارت می‌کنید و می‌درید و بعد فرار می‌کنید! یادتان باشد در قیامت نمی توانید فرار کنید.

وی افزود: در قیامت از امانت سوال می کنند، مسئولین! یادتان باشد هر مسئولیت که در این دنیا دارید در قیامت سوال می‌شود. در وقت عبور از پل صراط از شما سوال می شود که با انقلاب و این امانت چه کردید؟ آیا در این مسئولیت وظیفه را خوب انجام دادید و به یاد فقرا بودید یا نبودید؟ آیا سعی کردید مشکلات را حل کنید آیا امضا کردید یا یکی دو روز آن را معطل کردید به امید ریزمیزی؟

امام جمعه موقت تهران گفت: مردم به مسئولین کشور، به مسئولین امنیت و فرهنگی اعتما میکنید و بچه هایشان را به مدرسه و دانشگاه می فرستند، این مغزها امانت دست شماست، این مغزها را با چه پر می‌کنید و با چه صحنه هایی؟ این نوجوان در موبایل چه می‌بیند؟ پدران و مادران ببینید این نوجوان و کودکان چه می‌بیند؟ اگر صحنه آلوده دیدند دیگر آلوده می‌شوند، مراقب باشید. آنهایی که حمایت می‌کنند و می‌گویند این صحنه‌ها آزاد باشد تا خودشان انتخاب کنند، بگویند آیا اجازه می‌دهید وزارت بهداشت غذای مسموم در اختیارتان بگذارد و بگوید مردم خودشان تشخیص بدهند؟ ایا جوان و نوجوان که مسائل فقهی را نمی‌داند تشخیص بدهد؟ همه این ها جواب دارد، مراقب باشیم که جلوی ما را می گیرند و مواخذه می‌کنند.

* یکی از عوامل مشکلات اقتصادی مردم عراق آمریکای جنایتکار است

امام جمعه موقت تهران با اشاره به اعتراضات در عراق گفت: سفیر آمریکا درعراق به طور علنی از خشونت حمایت می کند و با صراحت نیروهای انتظامی عراق را از کنترل رفتارهای خشونت آمیز منع می‌کند. آمریکا روزانه یک میلیون بشکه نفت از عراق به بهانه تامین امنیت، بهره می‌گیرد و یکی از عوامل مشکلات اقتصادی مردم عراق آمریکای جنایتکار است.

موحدی کرمانی گفت: برخی گروه‌های منحرف که ما آنها را شیعه انگلیسی می‌دانیم در اعتراضات عراق نفوذ کرده‌اند و در کربلا و بصره جنایاتی مرتکب شدند که مردم عراق باید صفوف خود را از آنها جدا کنند.

خطیب نماز جمعه تهران در رابطه با لبنان خاطرنشان کرد: ریشه اصلی تظاهرات مردم در لبنان عدم اعتنای دولت به مشکلات معیشتی مردم است. در طول سال‌های گذشته دولت حریری از خارج وام گرفته و مردم لبنان را بدهکار کرده است بدون اینکه این وام ها بهبودی در زندگی مردم ایجاد کند، در حالی که نیاز سالانه اداره اقتصاد و معیشت مردم حدود ۱۵ میلیارد دلار است و دولت های مختلف لبنان با بی تدبیری حدود ۱۲۰ میلیارد دلار بدهی روی دست مردم گذاشتند که سود سالانه این وام ها از درآمد سالانه دولت بیشتر است.

 

موحدی کرمانی افزود: مردم از فساد و تبعیض به تنگ آمدند و چاره کار خود را در اعتراض دست جمعی دیدند. دولت لبنان باید از این آهنگ عمومی برای اصلاح استفاده کند اما استعفای نخست وزیر لبنان نشان داد بعضی از دسته های سیاسی لبنان مصلحت اسرائیل، آمریکا و بعضی دولت های عرب را بر مصلحت مردم ترجیح می دهند. استعفای نخست وزیر می تواند سبب تشدید اعتراضات خیابانی شده و در نهایت طوائف مختلف را با یکدیگر درگیر نماید.

* مقاومت لبنان با اکثریتی که در مجلس دارد می تواند دولت تشکیل دهد

وی ادامه داد: از این‌رو به برادران از طوائف مختلف و رهبران آنها توصیه می کنیم مراقب باشند. لبنان دشمنان خشمگینی دارد. همان‌ها که از مردم مقاوم لبنان لطمه خوردند و مقاومت سرسختانه مردم لبنان را برای جهان اسلام و جهان عرب الهام بخش می‌دانند و از آنها می ترسند، در کمین همه لبنانی ها نشسته و به اختلافات درون لبنان دل بسته اند. مقاومت لبنان با اکثریتی که در مجلس لبنان دارد می تواند دولت تشکیل دهد اما تمایلی به آن ندارد و مایل است قوانین و توافقاتی را که در ۳۰ سال پیش میان طیف های مختلف لبنانی برقرار بوده است را مراعات کند و شیعیان حزب الله بازوی یاری همه لبنانی‌ها باشد. از خدا می خواهیم هرچه زودتر آتش این فتنه را خاموش کند و مردم عراق طعم وحدت را هرچه سریعتر بچشند.

خطیب نماز جمعه تهران خطاب به نمازگزاران عنوان کرد: برادران و خواهران دقت کنید که در اطراف ما نا امنی غوغا می کند اما ایران امن است. دلیل امنیت در ایران وجود پربرکت ولی امر، رهبر عزیز و گرانقدر است. هر توطئه ای که دشمن انجام داد رهبر بیدار انقلاب و این شخصیت بزرگ مدیریت کرد. این مدیریت، نیروهای مسلح را مدیریت و مردم را ارشاد می‌کند و در مقابل دشمن می‌ایستد و به هیچ وجه تسلیم نمی شود و به ما توصیه می‌کند بایستید که عزت در مقاومت و ایستادن است.

موحدی کرمانی با اشاره به آیاتی از قرآن کریم بیان کرد: خداوند می فرماید کفار امید ندارند بتوانند به شما ضربه بزنند و کاری کنند. این تجربه ای است که ما کردیم،اصلا از دشمن بیگانه نترسید اما از من و از گناه بترسید.

وی خطاب به مسئولین گفت: مراقب باشید! از دشمن نباید ترسید اما از فاصله طبقاتی و روی آوردن مسئولین به اشرافیگری و دریافت حقوق های کلان و فراموش کردن مستضعفان باید ترسید. دشمن خارجی را قوی دیدن و خود را ضعیف پنداشتن خطری است که باید از آن ترسید.

* از حاکمیت ثروت در فصل انتخابات و وعده های دروغین کاندیداها باید ترسید

وی افزود: پرداختن و خیره شدن به خارج و نپرداختن به ثروت بالقوه و بالفعل و بهره نگرفتن از نیروی با نشاط و انقلابی است که باید از آن ترسید. از بیماری اجرایی و اداری باید ترسید. از تزریق صحنه های آلوده و مسموم در فضای مجازی به جوانان باید ترسید. از حاکمیت ثروت در فصل انتخابات و وعده های دروغین کاندیداها باید ترسید.

خطیب نماز جمعه تهران تصریح کرد: الحمدلله دست رئیس قوه قضاییه باز شده است و  دارد دانه دانه مچ این‌ها را می گیرد و به مجازات می رساند.

موحدی کرمانی با اشاره به مناسبت ورود به ماه ربیع‌الاول عنوان کرد: هجرت رسول الله از مسائل مهم اسلامی است که روز اول ربیع اتفاق افتاد. هجرت یعنی پس از این که رسول الله به سمت مدینه حرکت کردند یک به یک مسلمین به ایشان ملحق شدند و دست از خانه و زندگی برداشتند. هجرت بریدن از همه چیز و وصل به خدا و رسول الله بود. امیرالمومنین در لیله المبیت جای پیامبر خوابید.

وی ادامه داد: دوشنبه آینده و ۱۳ آبان یادآور تبعید امام خمینی(ره) به ترکیه و یورش دژخیمان شاه به دانش آموزان و دانشجویان و تسخیر لانه جاسوسی آمریکا و به تعبیر امام انقلاب دوم و روز مبارزه با استکبار جهانی است. رئیس محترم  قوه قضاییه سفری به هرمزگان داشتند و از گمرکات بازدید داشتند.  در مورد واردات انجام شده و بلاتکلیف که ترخیص نشدند، داروهای مانده و احیانا تاریخ مصرف گذشته را گمرکات تا چه زمانی می‌خواهد حفظ کند؟ در صورتی که بیماران به شدت به دارو نیاز دارند و گیرشان نمی آید، مسئولین محترم هرچه زودتر چیزهایی که نیاز مردم است را طبق مقررات و ضوابط ترخیص کنید و معطل نکنید.

* آقایان حدود اسلامی، رضای خدا و مردم را در نظر بگیرید

موحدی کرمانی تصریح کرد: اگر افرادی اجناسی را وارد کردند ببینید طبق ضابطه وارد کردند یا نه. بررسی کنید و معطل نکنید. برایشان دشوار است بشنوند اینها اموال متروکه هستند. کدام متروکه؟ اینها صاحبش مشخص است. مگر می شود مالی که صاحب مشخص دارد به عنوان مال متروکه شناخت و به مزایده گذاشت؟ آقایان حدود اسلامی، رضای خدا و مردم را در نظر بگیرید.

خطیب نماز جمعه تهران با اشاره به شهادت آیت الله قاضی و شهادت محمد حسین فهمیده، تاکید کرد: گرچه باید این را تسلیت بگویم اما برای وجود این شخصیت ها باید تبریک گفت. انقلاب چه ساخت. خیلی عجیب است. نوجوان ۱۳ ساله هنوز بالغ نشده داوطلبانه خود را برای شهادت در راه خدا آماده می کند.

وی در پایان در رابطه با توسعه بیماری سرطان گفت: پزشکان دقت کنند و ببینند چه چیزی باعث شده است که سرطان این چنین سرعت و توسعه پیدا کرده است؟ یکی از دکترهای فهمیده در جمعی از نخبگان فرمودند این آبنبات ها و شکلات های رنگی سرطان زاست. این نقل قول ایشان است. اگر واقعا این است اجازه ندهند شیرینی سازی این‌ها را در اختیار مردم قرار دهند و مجازات کنند. فکر کنید و اجازه ندهید انسان های سالم گرفتار این بیماری ها شوند. خدا توفیق دهد مسئولان مشکلات را بشناسند و در حل آن تلاش کنند. مردم مقاوم و صبورند اما باید با آنها با دلسورزی و محبت رفتار کرد.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز