نماینده ولی فقیه در ارتش مقاومت حداکثری را تنها گزینه ملت ایران در برابر آمریکا دانست و گفت: ما امروز همه افتخاراتمان را از مقاومت در برابر دشمن داریم.

به گزارش مرور نیوز به نقل از روابط عمومی ارتش،  حجت الاسلام عباس محمد حسنی رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش در همایش دو سالانه تکریم از روحانیون پیشکسوت نیروهای مسلح در استان‌های البرز، قزوین و زنجان به میزبانی فرماندهی انتظامی استان قزوین با بیان اینکه دشمن در پی فشار حداکثری است، گفت: رئیس جمهور آمریکا حتی هرگونه انتقال مصالح ساختمانی را نیز شامل تحریم‌ های ایران عنوان کرده‌است.

وی ادامه داد: این در حالی است که در قانون اساسی بیشتر کشورها شغل و مسکن جزو حقوق اساسی و اولیه انسان ها محسوب می شود و قابل تحریم نخواهد بود اما این مطلب برای کسی درست است که قائل به منطق باشد و چون رئیس جمهور آمریکا دارای منطق نیست بنابراین هر کار و حرفی را نیز می‌زند.

نماینده ولی فقیه در ارتش با بیان اینکه دشمن می‌خواهد با تحریم و فشار حداکثری ایران را وادار به تسلیم کند، تاکید کرد: کشوری که پرورش یافته مکتب هیهات من الذله است، هرگز تسلیم نخواهد شد.  اگر امام حسین (ع) در روز عاشورا در برابر یزید تسلیم می‌شد ممکن بود که ما نیز تسلیم شویم ولی چون ما تربیت یافته مکتب عاشورا هستیم هرگز در برابر زیاده‌خواهی‌های آمریکا تسلیم نخواهیم شد.

وی مقاومت حداکثری را تنها گزینه ملت ایران در برابر آمریکا دانست و افزود: ما امروز همه افتخاراتمان را از مقاومت در برابر دشمن داریم؛ در این مقاومت حداکثری همه دستگاه ها و اقشار نقش‌های ویژه دارند و روحانیت نیز از این قاعده مستثنی نیست.

* مقاوم سازی و استحکام اراده انسان ها در برابر دشمن وظیفه روحانیت است

محمدحسنی با تاکید بر اینکه مقاوم سازی و استحکام اراده انسان ها در برابر دشمن وظیفه روحانیت است، گفت:  امروز ملت ایران با اراده آهنین خود در برابر دشمن می تواند حرف خود را به آنان تحمیل کند اما پختن این آهن در کوره فتنه ها و امتحانات کار روحانیت است. امروز جنگ نظامی تا حدودی به حاشیه رفته و جنگ اراده ها به میان آمده و ما برای غلبه نهایی بر آمریکا باید اراده‌های خود را آهنین کنیم.

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش «برخوردار سازی مخاطبان از ایمان صادق و عمقی»، «ایمان به‌درستی وعده‌های الهی»، «خسته نشدن در امر تبلیغ»، «عبرت گرفتن از سرنوشت ذلت آفرین سازکاران تاریخ»، «الگو پذیری از سرنوشت عزت آفرین سازش‌ناپذیران تاریخ»، «پای کار آوردن همه ظرفیت ها»، «محاسبه درست از دست آوردهای سازش ناپذیری»، «محاسبه درست از پیامدهای سازش پذیری»، «دیدن نقاط قوت جبهه خودی در کنار نقاط ضعف» و «دیدن نقاط ضعف دشمن در کنار نقاط قوت او» ده مورد از قواعد مقاوم سازی اراده های ملت دانست  و گفت این کار از وظایف روحانیت است که اراده مردم را در برابر جنگ اراده ها تقویت نماید.

وی افزود: دشمن جنگ اراده ها را علیه ما آغاز کرده است تا ما دست‌های خود را بالا ببریم اما ما می‌توانیم کاری کنیم که آمریکا آرزوی بالا بردن دست‌ های تسلیم ملت ایران را به گور ببرد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: اینکه امام خمینی (ره) فرمودند عقیدتی سیاسی آبروی اسلام است و تحقیقا منظور امام (ره) از این جمله به خاطر نقشی است  که عقیدتی سیاسی ها در تحکیم و استحکام درونی دژ نفوذ ناپذیر مردم یعنی نیروهای مسلح، داشته، دارند و خواهند داشت.

وی با اشاره به فرمایشات فرماندهی معظم کل قوا مبنی بر اینکه نقش عقیدتی سیاسی ها در رساندن نیروهای مسلح به تراز لازم، بسیار تعیین کننده بوده و کار عقیدتی سیاسی آوردن دل‌ها به سمت خدا است، افزود: ما در این جنگ نامتقارن 40 ساله همواره پیروز بوده و هستیم و انشالله در آینده نیز پیروز خواهیم بود، چون دل های نیروهای مسلح ما به سمت خدا است.

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی در این مراسم تکریم با بیان اینکه حقیتا زبان از تجلیل و نقش آفرینی روحانیت انقلابی، ولایی، مبارز، پا در رکاب، شهادت طلب قاصر است، گفت: ما امروز همه داشته‌های معنوی خود در نیروهای مسلح را مدیون هدایت‌گری‌‌های آسمانی روحانیت می‌دانیم و آن چیزی است که مخلصانه، مومنانه، حکیمانه و منصفانه از زبان همین امرای عزیز بیان می‌شود.

محمدحسنی تاکید کرد: امروز نیروهای مسلح به نقطه‌ای رسیدند که مایل نیستند هرگز بدون روحانیت ادامه ماموریت بدهند  و روحانیت را معاون و خیرخواه خودشان می دانند و به صداقت روحانیت در خدمت‌رسانی به خود ایمان دارند و امروز به لطف خدا به اذعان فرماندهان نیروهای مسلح، سازمان های عقیدتی سیاسی‌ نیروهای مسلح به عنوان یکی از تعیین کننده‌ترین بخش‌ها به شمار می روند و در  کسب این مقبولیت نقش پیش کسوتان روحانی غیر قابل انکار است.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز