نایب رئیس مجلس گفت: آمریکا می‌خواهد قلدری کند این خیال خامی است که تصور می‌ کند ایرانی‌ها و آزادگان به همین راحتی کوتاه می‌ آیند.

به گزارش مرور نیوز، مسعود پزشکیان نایب رئیس مجلس در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی و در جریان بررسی طرح الزام دولت به تعیین سر خط جنایات آمریکا در کتب درسی مدارس و دانشگاه اظهار کرد: عده‌ای به من گفته‌اند که چرا امروز مصادف با ۱۳ آبان به عنوان رئیس جلسه صحبت نکردم. چون روز گذشته رئیس مجلس موضع گیری داشت نخواستیم حرف بزنم.

او افزود: هیچ انسان آگاه و آزاده‌ای سر در مقابل زور و ظلم خم نمی‌کند، آمریکا می‌خواهد قلدری کند این خیال خامی است که تصور می‌ کند ایرانی‌ها و آزادگان به همین راحتی کوتاه می‌ آیند.

نایب رئیس مجلس تصریح کرد: کشوری که به راحتی زیر تمام تعهدات بین المللی زده می‌گوید که می‌خواهد مذاکره کند، اما اگر تو اهل مذاکره بودی چطور زیر قرارداد‌ها و تعهدات زدی.

پزشکیان  تاکید کرد: می‌گویند که ایران باید مذاکره کند، ایران که مذاکره کرده بود و به تعهدش هم عمل کرد از کجا معلوم که دوباره مذاکره کنیم و زیرش نزنند؛ لذا همه انسان‌های آگاه در مقابل ستم و قلدری می‌ایستند و سر خم نخواهند کرد.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز