رئیس سازمان انرژی اتمی گفت: در حال حاضر حدود ۶۰ ماشین IR۶ داریم که ۶۰۰ سو انرژی تولید می‌کنند.

به گزارش مرور نیوز، علی اکبر صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی در مراسم گازدهی زنجیره ماشین‌های میانی IR۶ در سایت هسته ای نطنز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: از همه دانشمندان و کارکنان این حوزه تشکر می‌کنم. امروز سه افتتاحیه به صورت نمادین انجام می‌ شود، زنجیره میانی IR۶ سی‌تایی را افتتاح می‌کنیم. قبلاً یک زنجیره IR۶، بیست تایی هم داشتیم که ۲۰ فروردین نصب کرده بودیم. پیش از آن نیز یک زنجیره ده تایی IR۶ داشتیم. در حال حاضر حدود ۶۰ ماشین IR۶ داریم که ۶۰۰ سو انرژی تولید می‌کنند.

وی ادامه داد: قرار نبود الان زنجیره‌ ۳۰ تایی داشته باشیم، قرار بود بعد از اینکه کارها بر روی زنجیره‌ ۲۰ تایی به سرانجام رسید و فرآیند تست‌های لازم انجام شد، سه چهار سال بعد زنجیره‌ای ۳۰ تایی را داشته باشیم اما به دلیل اینکه تحت فشارهای سیاسی قرار گرفتیم، دستور مقامات ارشد کشور این بود که ما این چالش را به نمایش بگذاریم که توان بالقوه و اراده جمهوری اسلامی آنچنان است که اراده کند به فوریت آنها را عملیاتی می‌کند.

رئیس سازمان انرژی اتمی ادامه داد: فقط نخبگان و خبرگان خارجی می‌دانند که فرزندان و دانشمندان ما چه کار بزرگی انجام دادند.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز