فرمانده سپاه محمد رسول‌الله (ص) تهران بزرگ گفت: ما در سپاه تهران بزرگ حدود ١٣٠٠ گروه جهادی داریم که از این تعداد ۶٠٠ گروه محله محور و ٧٠٠ گروه دیگر در سطح کشور فعالیت می‌کنند.

به گزارش مرور نیوز، سردار محمدرضا یزدی فرمانده سپاه محمد رسول‌الله (ص) تهران بزرگ صبح امروز در مراسم افتتاح پروژه‌ های محرومیت زدایی سپاه اظهار کرد: ما در سپاه تهران بزرگ حدود ١٣٠٠ گروه جهادی داریم که از این تعداد ۶٠٠ گروه محله محور و ٧٠٠ گروه دیگر در سطح کشور فعالیت می‌کنند. تعداد اعضای این گروه‌ها بین ٧ تا ٢٢٠ نفر تخمین زده می‌شود.

او ادامه داد: در موضوع محرومیت زدایی در سال‌های گذشته بیش از پنج هزار جهیزیه توزیع شد و امروز نیز بیش از یک هزار اهدا خواهد شد که ۲۰۰ جهیزیه امروز واگذار می‌شود و کار واگذاری بقیه جهیزیه‌ها هم تا هفته بسیج به اتمام خواهد رسید.  

فرمانده سپاه محمد رسول الله (ص) تهران بزرگ اظهار کرد: سال گذشته ۵ هزار سبد کالا و از ابتدای امسال تاکنون ٣ هزار و پانصد سبد کالا با کمک خیرین و سپاه به نیازمندان اهدا شده است. سپاه تهران بزرگ تاکنون ١٠٠ خانه، ٣٠ مدرسه و مسجد بازسازی و مرمت کرده است.

او ادامه داد: در سال ۹۶ پس از وقوع زلزله در کرمانشاه صبح روز بعد به سوی مناطق زلزله زده رفتیم. ۲۰ آمبولانس به همراه پزشک، اهدای بیش از ۵۰۰ تخته چادر را به کمک خیرین به مناطق کرمانشاه ارسال کردیم.

سردار یزدی در تشریح سایر اقدامات سپاه تهران در مناطق زلزله زده کرمانشاه اظهار کرد: گروه های جهادی سپاه تهران شروع به بازسازی 23 روستا کرده و همزمان هزار و پانصد کانکس و بیش از ۴۰ هزار بسته کمکی نیز به مردم اهدا شد.

او با اشاره به اقدامات سپاه در سیل اواخر سال گذشته و ابتدای سال اخیر گفت: ما از همان ابتدا وارد عمل شده و ۱۵۰ گروه جهادی اعزام کردیم و به امداد رسانی و کمک به سیل زدگان پرداختیم؛ همچنین در این رابطه ۹۰ دستگاه مکانیزه راهسازی و آمبولانس هم به منطقه اعزام کردیم.

فرمانده سپاه تهران بزرگ ادامه داد: در طرح ۴۰ هزار پروژه محرومیت زدایی سپاه و بسیج تعداد ۷ هزار طرح به سپاه تهران بزرگ واگذار شد که از این تعداد امروز ۷۰۰ پروژه افتتاح می‌شود.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز