رئیس سازمان پدافند غیرعامل گفت: کشور ما در تحریم ظالمانه دشمنان به سر می‌ برد اما ما نباید فراموش کنیم که تحریم‌ ها گاهی می‌ توانند برای ما تهدید و گاهی فرصت باشند.

به گزارش مرور نیوز، سردار غلامرضا جلالی رئیس سازمان پدافند غیر عامل کشور در حاشیه افتتاح نمایشگاه صنایع بومی پدافند غیرعامل در جمع خبرنگاران اظهار کرد: امروز ما شاهد افتتاح ششمین نمایشگاه صنایع بومی پدافند غیر عامل در چهار حوزه سایبری، زیستی، شیمیایی و هسته‌ای هستیم.

وی با بیان اینکه در حوزه صنایع پدافند غیرعامل، شرکت‌ های دانش بنیان دستاوردهای مهمی طی سالیان گذشته داشته‌اند که نتایج این دستاوردها امروز قابل استفاده برای کشور است افزود: رشد بسیار خوبی را از لحاظ کیفیت در این نمایشگاه شاهد هستیم.

رئیس سازمان پدافند غیرعامل افزود: کشور ما در تحریم ظالمانه دشمنان به سر می‌ برد اما ما نباید فراموش کنیم که تحریم‌ ها گاهی می‌ توانند برای ما تهدید و گاهی فرصت باشند. اگر دولت بتواند جلوی آثار مخرب تحریم‌ها را بگیرد که تاکنون نیز تا حد زیادی توانسته این کار را انجام بدهد، آن وقت فرصت‌های حاصله از تحریم نمایان می‌شوند.

سردار جلالی با بیان اینکه شرکت‌های دانش‌بنیان کشور تاکنون نزدیک به ۲۰۰ محصول اساسی و پایه را در حوزه سایبری تولید کرده‌اند، گفت: به عنوان مثال در حوزه سامانه اسکادا که یک محصول استراتژیک و بسیار مهم است ما ۵ محصول صددرصد داخلی تایید شده از لحاظ امنیتی و دفاعی داریم.

وی افزود: امروز اولین آزمایشگاه بی‌اس‌ال ۳ یا همان سطح ۳ را توسط صنایع وابسته به وزارت دفاع افتتاح می‌کنیم که برای اولین بار در کشور تولید شده و می‌تواند یک لایه جدید تهدیدات بیولوژیکی‌ را رصد کند.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز