وزیر نیرو جزئیات پروژه های وزارت راه و نیرو را که در سفر به مسکو مورد مذاکره قرار خواهد گرفت، تشریح کرد.

به گزارش مرور نیوز، رضا اردکانیان وزیر نیرو در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران اظهار کرد: مذاکرات و قراردادهای راه آهن اینچه برون-گرمسار با اعتبار حدود یک میلیارد انجام شده است، ولی برای باقیمانده آن تا ۵ میلیارد در یک سال گذشته پیگیری های فراوانی انجام شد. خوشبختانه دو هفته قبل این پیگیری ها به نتیجه رسید و پروژه های پیشنهادی مورد تأیید قرار گرفت و هیئت دولت در جلسه قبل آن را تصویب کرد.

وی ادامه داد: کمک به حمل و نقل شهری با دو هزار واگن مترو و راه آهن زاهدان-بیرجند، دو پروژه وزارت نیرو شامل توسعه نیروگاه برق‌آبی گتوند از هزار مگاوات به هزار و ۶۴۰ مگاوات و بازتوانی و توسعه نیروگاه رامین اهواز که ۱۸۰ مگاوات به ظرفیتش افزوده می شود از مصوبات جلسه قبل هیئت دولت بوده است.

وزیر نیرو اظهارداشت: فردا ان شاء الله در مسکو وزارت اقتصاد، بانک مرکزی، وزارت صنعت، نیرو و راه و شهرسازی حضور خواهند داشت تا مراحل نهایی این مذاکرات انجام شود.

اردکانیان با تأکید بر لزوم توسعه روابط منطقه ای گفت: بعد از اندکی کندی در برگزاری جلسات مشترک اقتصادی، تا نیمه آذرماه اجلاس کمیسیون مشترک همکاری اقتصادی با تاجیکستان که مسئولیتش با وزارت نیرو است در تهران با حضور وزیر انرژی تاجیکستان و مسئولین دستگاه های مختلفشان برای توسعه روابط اقتصادی و حضور فعال تر بخش خصوصی ما در پروژه های عمرانی تاجیکستان برگزار خواهد شد.

وی تصریح کرد: برگزاری شورای حکام مرکز منطقه ای مدیریت آب که سالها پیش تأسیس شد، قرارداد آن به انتها رسیده بود، سال قبل برای ۶ سال تمدید شد، امسال در دهه اول آذرماه این اجلاس با حضور ۱۶ کشور عمدتا وزرای آب کشورهای منطقه و سازمان های بین المللی در تهران برگزار خواهد شد که اساس آن همکاری های منطقه ای در زمینه آب است و وزیر نیروی جمهوری اسلامی ایران، رئیس شورای حکام این مرکز است.

وزیر نیرو در خصوص پویش «الف ب ایران» گفت: وعده کرده ایم که هر هفته در استان های مختلف پروژه هایی را افتتاح کنیم که تا پایان سال جمعا ۲۲۷ پروژه با سرمایه گذاری ۳۳ هزار میلیارد تومان در ۳۱ استان کشور افتتاح خواهد شد. هفته جاری در استان سمنان بودیم و هفته آینده ۱۴۰۰ میلیارد تومان پروژه های آب و برق را در استان کرمانشاه افتتاح خواهیم کرد.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز